official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
1:34.91
6.00
2
GEIGER Christina
1990
GER
+0.03
6.19
3
SCHILD Marlies
1981
AUT
+0.60
9.79
4
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+0.98
12.20
5
THALMANN Carmen
1989
AUT
+1.00
12.32
6
BORSOTTI Camilla
1988
ITA
+1.94
18.26
7
GRAND Rabea
1984
SUI
+1.95
18.33
8
WIRTH Barbara
1989
GER
+2.00
18.64
9
BREM Eva-Maria
1988
AUT
+2.01
18.71
10
BORDEAU Julie
1987
FRA
+2.08
19.15
11
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+2.15
19.59
12
HECTOR Sara
1992
SWE
+2.25
20.22
13
ROUTHIER Eve
1988
CAN
+2.26
20.29
14
HUEBNER Monica
1990
GER
+2.28
20.41
15
LOESETH Nina
1989
NOR
+2.29
20.48
15
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+2.29
20.48
17
DUERR Lena
1991
GER
+2.37
20.98
18
PERNER Nina
1986
GER
+2.38
21.05
19
HOESL Simona
1992
GER
+2.41
21.24
20
WENIG Michaela
1992
GER
+2.42
21.30
21
LOESETH Lene
1986
NOR
+2.48
21.68
22
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+2.52
21.93
23
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+2.56
22.18
24
FEIERABEND Denise
1989
SUI
+2.87
24.14
25
CURTONI Irene
1985
ITA
+3.05
25.28
26
SMEDH Veronica
1988
SWE
+3.12
25.72
27
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+3.19
26.17
28
PHELAN Brittany
1991
CAN
+3.55
28.44
29
FLEISS Nika
1984
CRO
+3.66
29.14
30
PELLISSIER Marion
1988
FRA
+3.98
31.16
31
CURTONI Elena
1991
ITA
+4.20
32.55
32
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+4.40
33.82
33
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+4.48
34.32
34
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
+5.11
38.30
35
HAFNER Ula
1993
SLO
+5.34
39.76
36
MUELLER Rina
1990
SUI
+5.35
39.82
37
STRENG Simone
1987
AUT
+5.43
40.33
38
GMUER Miriam
1986
SUI
+5.58
41.28
38
NOESIG Michaela
1988
AUT
+5.58
41.28
40
HOERL Stefanie
1986
AUT
+5.71
42.10
41
ROTHMUND Jasmin
1991
SUI
+5.81
42.73
42
WOLF Tamara
1985
SUI
+6.09
44.50
43
BAUD Adeline
1992
FRA
+6.18
45.07
44
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+6.23
45.38
45
MORIK Michelle
1990
AUT
+6.25
45.51
46
GEROUDET Jeromine
1990
FRA
+6.50
47.09
47
HITCHCOCK Katie
1985
USA
+6.68
48.23
48
MASSIOS Marie
1992
FRA
+7.11
50.95
Did not qualify for 2nd run
BOUREYEVA Vladislava
1989
RUS
VAN BUYNDER Isabel
1991
BEL
CHRYSTAL Lavinia
1989
AUS
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
HAPPONEN Emma
1990
FIN
MARSAGLIA Francesca
1990
ITA
JARVIS Sarah
1986
NZL
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
BAILET Margot
1990
FRA
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
SCHAEDLER Vanessa
1990
LIE
SMUTNA Michaela
1987
CZE
RYLEY Kate
1989
CAN
SPRINGL Monika
1987
GER
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TAIT-JAMIESON Lucie
1988
NZL
HERWERDEN VAN Michelle
1990
NED
BREUNING Ann-Kathrin
1992
GER
PRAMSTALLER Sara
1988
ITA
HRONEK Veronique
1991
GER
KLUS Aleksandra
1986
POL
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
HASEGAWA Emi
1986
JPN
SEJERSTED Lotte Smiseth
1991
NOR
BERTRAND Marion
1984
FRA
PERSYN Karen
1983
BEL
ERHART Maria
1992
GER
BLIENINGER Anja
1981
GER
VIDONI Tamara
1986
FRA
BONJOUR Aline
1985
SUI
ALTACHER Margret
1986
AUT
GOOD Esther
1987
SUI