official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HARGIN Mattias
1985
SWE
1:43.24
6.00
2
VOGEL Markus
1984
SUI
+0.23
7.38
3
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.34
8.04
4
RYDING David
1986
GBR
+0.96
11.77
5
FELLER Manuel
1992
AUT
+1.38
14.29
6
LINDH Calle
1990
SWE
+1.41
14.47
7
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+1.47
14.83
8
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+1.54
15.25
9
SASAKI Akira
1981
JPN
+1.73
16.39
10
AERNI Luca
1993
SUI
+1.83
16.99
11
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+1.95
17.71
12
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.10
18.61
13
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.15
18.91
14
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+2.30
19.81
15
SAXVALL Per
1989
SWE
+2.40
20.41
16
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+2.83
23.00
17
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+3.04
24.26
18
SKUBE Matic
1988
SLO
+3.61
27.68
19
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+5.26
37.59
20
NOESIG Christoph
1985
AUT
+5.37
38.25
21
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+5.43
38.61
22
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+5.69
40.17
23
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+5.90
41.43
24
HOFER Alex
1994
ITA
+6.22
43.35
25
KETTERER David
1993
GER
+6.45
44.73
26
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+6.78
46.72
27
CARRERAS Pol
1990
ESP
+6.86
47.20
28
STRASSER Linus
1992
GER
+6.92
47.56
29
KRANJEC Zan
1992
SLO
+6.97
47.86
30
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+7.20
49.24
31
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+8.50
57.05
32
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+13.71
88.33
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
MARGUERETTAZ Thierry
1990
ITA
BOSCA Giulio
1990
ITA
ROTA Nicola
1989
ITA
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
ISHII Tomoya
1989
JPN
GASSNER Philipp
1992
GER
ROLLAND Mathias
1991
FRA
BERNDT Ondrej
1988
CZE
RONCI Giordano
1992
ITA
YULE Daniel
1993
SUI
OBERT Anthony
1985
FRA
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
TREJBAL Filip
1985
CZE
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
CHODOUNSKY David
1984
USA
PERAUDO Adam
1987
ITA
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
PLACE Francois
1989
FRA
THEOLIER Steven
1990
FRA
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
YUASA Naoki
1983
JPN
LARSSON Markus
1979
SWE
MATHIS Marcel
1991
AUT
GROSS Stefano
1986
ITA
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
Did not finish 1st run
LIBERATORE Federico
1995
ITA
ROCAMORA Pol
1991
ESP
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
BACHER Fabian
1993
ITA
ZAMPA Andreas
1993
SVK
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
ZINGERLE Alex
1992
ITA
LANDINI Michele
1990
ITA
DI RONCO Jacopo
1990
ITA
DELSANTE Rocco
1991
ITA
GRAND Guillaume
1992
FRA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
BUFFET Robin
1991
FRA
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
VRABLIK Martin
1982
CZE
VIDOVIC Matej
1993
CRO
BONER Sandro
1988
SUI
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
KUERNER Miha
1987
SLO
MALMSTROM Victor
1991
FIN
JAZBEC Patrick
1989
SLO
TUMLER Marco
1988
SUI
MOLLIN Bart
1981
BEL
MLINSEK Filip
1988
SLO
TISSOT Maxime
1986
FRA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
GREGORAK Will
1990
USA
STEHLE Dominik
1986
GER
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
ANKENY Michael
1991
USA
PERAUDO Ross
1992
AUS
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
BRANDENBURG Will
1987
USA
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
JANYK Michael
1982
CAN
KRYZL Krystof
1986
CZE
BAECK Axel
1987
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run