official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LOESETH Nina
1989
NOR
1:07.08
6.00
2
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+0.72
12.65
3
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+0.77
13.12
4
BORSSEN Therese
1984
SWE
+0.89
14.23
5
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+0.93
14.60
6
GRASSL Paulina
1994
SWE
+1.11
16.26
7
LOESETH Mona
1991
NOR
+1.18
16.91
8
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+1.22
17.28
9
NOENS Nastasia
1988
FRA
+1.35
18.48
10
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+1.37
18.66
10
GISIN Michelle
1993
SUI
+1.37
18.66
12
BUCIK Ana
1993
SLO
+1.43
19.22
13
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+1.48
19.68
14
HOESL Simona
1992
GER
+1.52
20.05
15
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
+1.54
20.23
16
BENZONI Marta
1990
ITA
+1.65
21.25
17
WALLNER Marina
1994
GER
+1.69
21.62
18
MARMOTTAN Anemone
1988
FRA
+1.75
22.17
19
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+1.76
22.27
20
FILSER Andrea
1993
GER
+1.90
23.56
21
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+2.10
25.41
22
WINQUIST Annie
1993
NOR
+2.15
25.87
23
FRASSE SOMBET Coralie
1991
FRA
+2.23
26.61
24
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+2.36
27.81
24
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+2.36
27.81
26
WIRTH Barbara
1989
GER
+2.45
28.64
27
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+2.68
30.77
28
POESENDORFER Beatrice
1991
AUT
+2.88
32.62
29
SOPPELA Merle
1991
FIN
+2.94
33.17
30
DIAZ Lucie
1993
FRA
+3.17
35.30
31
ROBNIK Tina
1991
SLO
+3.30
36.50
32
SMEDH Veronica
1988
SWE
+3.35
36.96
33
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
+3.58
39.09
34
GIVEL Margaux
1991
SUI
+3.61
39.37
35
BERTRAND Marion
1984
FRA
+3.79
41.03
36
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+3.96
42.60
37
WOPFNER Stefanie
1989
AUT
+4.24
45.19
38
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+4.37
46.39
39
PERSYN Karen
1983
BEL
+4.54
47.96
40
KIYOSAWA Emiko
1983
JPN
+4.64
48.89
41
DREV Ana
1985
SLO
+4.70
49.44
42
ANGULO Isabelle
1994
FRA
+4.74
49.81
43
OBERSON Marine
1991
SUI
+5.12
53.32
44
BISSIG Carole
1996
SUI
+5.88
60.35
Did not qualify for 2nd run
ZURBRIGGEN Maria
1994
SUI
BARMETTLER Leana
1996
SUI
FRONZAROLI Stella
1996
SUI
STOFFEL Elena
1996
SUI
GUEST Charlotte
1993
GBR
TILLEY Alexandra
1993
GBR
MATHIS Milena
1993
SUI
MEDETTI Alessia
1993
ITA
THALMANN Alexandra
1992
SUI
GMUER Chiara
1993
SUI
GRAVEN Rebecca
1994
SUI
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
LAPANJA Lila
1994
USA
MOLTZAN Paula
1994
USA
JARDI Andrea
1990
ESP
BORGIS Michela
1991
ITA
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
SOROKINA Anna
1990
RUS
Did not finish 2nd run
PLUT Eli
1994
SLO
FANKHAUSER Valentina
1992
AUT
KLUS Aleksandra
1986
POL
NUFER Priska
1992
SUI
DYGRUBER Julia
1991
AUT
HOSHI Mizue
1985
JPN
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
WIESLER Maren
1993
GER
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
MIRADOLI Romane
1994
FRA
BAUD Adeline
1992
FRA
VLHOVA Petra
1995
SVK
AZZOLA Michela
1991
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run