official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:35.74
9.00
2
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+0.53
12.43
3
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.73
13.73
4
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+1.44
18.33
5
STRASSER Linus
1992
GER
+1.87
21.11
6
TREJBAL Filip
1985
CZE
+1.98
21.82
7
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+2.01
22.02
8
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+2.04
22.21
9
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+2.23
23.44
10
KETTERER David
1993
GER
+2.36
24.28
11
KNAUSS Andreas
1990
AUT
+2.44
24.80
12
PLATZER Lukas
1991
ITA
+2.94
28.04
13
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+3.06
28.82
14
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.35
30.69
15
READ Erik
1991
CAN
+3.60
32.31
15
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+3.60
32.31
17
TESTA Andrea
1991
ITA
+4.02
35.03
18
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+4.15
35.87
19
TREMMEL Anton
1994
GER
+4.17
36.00
20
BRANDNER Christof
1994
GER
+4.30
36.85
21
GEIER Gerald
1993
AUT
+4.40
37.49
22
MLINSEK Filip
1988
SLO
+4.41
37.56
23
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+4.55
38.47
24
DICK Lukas
1996
GER
+5.65
45.59
25
BAYER Alexander
1995
GER
+6.66
52.13
25
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+6.66
52.13
27
WEHRLE Tristan
1995
GER
+6.88
53.55
28
HEGELE Georg
1996
GER
+6.97
54.14
29
HLADIK Sebastian
1996
GER
+7.57
58.02
30
HIEMER Pascal
1995
GER
+8.17
61.91
31
BRUKER Simon
1995
GER
+8.24
62.36
32
ZELLER Yannik
1996
GER
+8.27
62.56
33
REHM Lukas
1996
GER
+8.81
66.05
34
DATZER Daniel
1996
GER
+8.86
66.38
35
VON FEILITZSCH-HANLEY Phillip
1994
GER
+9.10
67.93
36
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+9.45
70.20
37
SENG Benedikt
1993
GER
+9.74
72.07
38
NORYS Frederik
1996
GER
+9.96
73.50
39
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+10.05
74.08
40
REICH Maximilian
1995
GER
+10.15
74.73
40
EMMERT Fabian
1994
GER
+10.15
74.73
42
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
+10.79
78.87
43
KREILINGER Markus
1996
GER
+10.85
79.26
44
SCHMID Patrick
1996
GER
+10.98
80.11
45
SARKANIS Toms
1993
LAT
+11.59
84.06
46
KALYUZHNOV Nikita
1994
KAZ
+11.81
85.48
47
KREUZER Simon
1996
GER
+12.45
89.62
48
HERZOG Michael
1996
GER
+12.57
90.40
49
WIDL Maximilian
1995
GER
+12.61
90.66
50
RESCH Cajetan
1996
GER
+13.54
96.68
51
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
+13.82
98.50
52
DORN Constantin
1996
GER
+14.10
100.31
53
BAGGIO Max
1995
GBR
+14.56
103.29
54
OETTL REYES Manfred
1993
PER
+14.88
105.36
55
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
+15.23
107.63
56
OSCH Geoffrey
1994
LUX
+18.40
128.16
57
SPEELMAN Sive
1995
RSA
+25.50
174.13
58
GERASKIN Alexandr
1971
RUS
+30.01
203.34
59
WU Meng-che
1995
TPE
+1:05.41
432.59
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DYWILI Tsotane
1992
RSA
MARKOV Dmitriy
1995
KAZ
BUCHWISER Lawrence
1995
GBR
NANTSCHEV Nikolai
1996
GER
HEATH Alexander
1978
RSA
DAVIS George
1995
GBR
BREESE Ashley
1996
GBR
PORWOL Philipp
1995
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
KOTZMANN Adam
1993
CZE
KRAHNERT Lucas
1995
GER
ROMANO Francesco
1991
ITA
MAAS Max
1994
GER
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
ALAERTS Kai
1989
BEL
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
BERNDT Ondrej
1988
CZE
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run