official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLL Alexander
1982
AUT
1:38.89
8.00
2
THALER Patrick
1978
ITA
+0.34
10.06
3
DREIER Christoph
1981
AUT
+0.81
12.91
4
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.94
13.70
5
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+1.17
15.10
6
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+1.33
16.07
7
TREJBAL Filip
1985
CZE
+1.37
16.31
8
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
+1.96
19.89
9
KOENIG Thomas
1990
AUT
+2.10
20.74
10
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.67
24.20
11
RYDING David
1986
GBR
+2.75
24.69
12
TRIENDL Armin
1989
AUT
+2.93
25.78
13
PROMOK Franz
1987
AUT
+3.59
29.78
14
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+3.88
31.54
15
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
+4.24
33.73
16
MARINELLI Danko
1987
CRO
+4.34
34.33
17
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+4.37
34.51
18
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
+5.12
39.06
19
RATKIC Ivan
1986
CRO
+6.42
46.95
20
SCHILD Lukas
1992
AUT
+6.97
50.29
21
STROLZ Johannes
1992
AUT
+7.36
52.66
22
DORNER Clemens
1991
AUT
+7.48
53.38
23
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+7.55
53.81
24
SUGAI Ryo
1991
JPN
+9.36
64.79
25
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+10.56
72.07
26
SCHOLLER Philipp
1991
AUT
+12.38
83.11
27
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+14.74
97.43
28
RICHTER Fabian
1994
AUT
+17.27
112.78
29
SEMLITSCH Christoph
1994
AUT
+17.73
115.57
30
BAURECHT Markus
1994
AUT
+20.36
131.53
Did not finish 2nd run
TRAXLER Daniel
1993
AUT
KRAXNER Lukas
1994
AUT
WIMMLER Maximillian
1994
AUT
BRANDSTETTER Matthias
1993
AUT
PEHERSTORFER Lukas
1993
AUT
AIGNER Dominik
1993
AUT
HOHENWARTER Alexander
1991
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
OPETNIK Niko
1993
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
AUJESKY Johannes
1993
AUT
GOESWEINER Martin
1992
AUT
RAGGINGER Christian
1993
AUT
HEIGL Florian
1993
AUT
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
FEIERSINGER Christian
1992
AUT
BAUMANN Romed
1986
AUT
MATT Michael
1993
AUT
HOFER Philipp
1992
AUT
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
WALCH Magnus
1992
AUT
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
MATHIS Marcel
1991
AUT
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
MAYER Matthias
1990
AUT
HOEGBOM Nils
1990
SWE
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
JAZBEC Patrick
1989
SLO
ZUEV Stepan
1988
RUS
MRAVLJA Anze
1987
SLO
MAITAKOV Sergei
1990
RUS
ROMAR Andreas
1989
FIN
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
PRANGER Manfred
1978
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TANAKA Aruha
1993
JPN
PLIESSNIG David
1993
AUT
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
EBNER Josef
1994
AUT
HERF Alexander
1989
AUT
PATSCHEIDER Hagen
1988
ITA
EBNER Gunrich
1993
AUT
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
GINNIS Alexander
1994
USA
KOECK Niklas
1992
AUT
LOIPOLD Roland
1992
AUT
WURZER Raphael
1991
AUT
KAINER Helmut
1993
AUT
AUER Sebastian
1993
AUT
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
MURAVIEV Ivan
1989
RUS
FIEDLER Florian
1992
AUT
LOEVGREN Johan
1993
SWE
SCHWABL Bartl
1992
AUT
NEUHAUSER David
1993
AUT
KARELLY Manuel
1993
AUT
HOERL Christopher
1989
AUT
SOLLHART Stefan
1991
AUT
REUNANEN Charlie
1992
SWE
HERZOG David
1992
AUT
SARNITZ Philipp
1992
AUT
SCHWAB Anton
1990
AUT
MAYRPETER Thomas
1992
AUT
VASILIEV Alexandr
1989
RUS
BRUNNER Johannes
1988
AUT
CALOVINI Mathias
1992
AUT
ZUBCIC Filip
1993
CRO
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
LEITINGER Roland
1991
AUT
FELLER Manuel
1992
AUT
KLOTZ Siegmar
1987
ITA
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
KOGLER Stefan
1981
GER
KUERNER Miha
1987
SLO
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
BECHTER Patrick
1982
AUT
BANK Ondrej
1980
CZE
BRENNER Hannes
1984
AUT
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
HERBST Reinfried
1978
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run