official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NEUREUTHER Felix
1984
GER
1:45.50
0.00
2
DOPFER Fritz
1987
GER
+0.59
3.47
3
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+0.79
4.64
4
THALER Patrick
1978
ITA
+0.86
5.05
5
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+0.95
5.58
6
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+1.14
6.70
7
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.26
7.40
8
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
+1.28
7.52
9
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.34
7.87
10
BAECK Axel
1987
SWE
+1.63
9.58
10
GROSS Stefano
1986
ITA
+1.63
9.58
10
MOELGG Manfred
1982
ITA
+1.63
9.58
13
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+1.78
10.46
14
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
+1.82
10.70
15
JANYK Michael
1982
CAN
+1.99
11.69
16
LIGETY Ted
1984
USA
+2.04
11.99
17
PRANGER Manfred
1978
AUT
+2.20
12.93
18
FELLER Manuel
1992
AUT
+2.25
13.22
19
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+2.36
13.87
20
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+2.39
14.05
21
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+2.45
14.40
22
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.47
14.52
23
BRANDENBURG Will
1987
USA
+2.49
14.63
24
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+2.51
14.75
25
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+2.58
15.16
26
KASPER Nolan
1989
USA
+2.61
15.34
27
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+2.98
17.51
28
YUASA Naoki
1983
JPN
+2.99
17.57
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
LAIKERT Igor
1991
BIH
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
GROSELJ Zan
1993
SLO
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
NANI Roberto
1988
ITA
BUFFET Robin
1991
FRA
HENTTINEN Jens
1993
FIN
SAXVALL Per
1989
SWE
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
MURISIER Justin
1992
SUI
SKUBE Matic
1988
SLO
GINI Marc
1984
SUI
TISSOT Maxime
1986
FRA
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
KRYZL Krystof
1986
CZE
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
KUERNER Miha
1987
SLO
DEVILLE Cristian
1981
ITA
RYDING David
1986
GBR
DIGRUBER Marc
1988
AUT
RONCI Giordano
1992
ITA
HOERL Wolfgang
1983
AUT
VOGEL Markus
1984
SUI
ZAMPA Adam
1990
SVK
MISSILLIER Steve
1984
FRA
Did not finish 1st run
ZAMPA Andreas
1993
SVK
KRANJEC Zan
1992
SLO
PRISADOV Stefan
1990
BUL
ALAERTS Kai
1989
BEL
TREJBAL Filip
1985
CZE
JOHANSEN Truls
1989
NOR
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
SCHMID Philipp
1986
GER
TONETTI Riccardo
1989
ITA
THOULE Nicolas
1990
FRA
GRANSTROM Colby
1990
USA
YULE Daniel
1993
SUI
VALENCIC Mitja
1978
SLO
HERBST Reinfried
1978
AUT
Disqualified 1st run