official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
THALER Patrick
1978
ITA
1:36,33
9.00
2
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+0.17
10.08
3
GROSS Stefano
1986
ITA
+0.46
11.91
4
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.71
13.50
5
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+0.86
14.45
5
MOELGG Manfred
1982
ITA
+0.86
14.45
7
KASPER Nolan
1989
USA
+1.69
19.70
8
HERBST Reinfried
1978
AUT
+1.77
20.21
9
JANYK Michael
1982
CAN
+1.83
20.59
10
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.05
21.98
11
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+2.66
25.84
12
LARSSON Markus
1979
SWE
+2.69
26.03
13
TISSOT Maxime
1986
FRA
+3.08
28.50
14
WHITE Trevor
1984
CAN
+3.72
32.56
15
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+3.82
33.19
16
BIGGS Patrick
1982
CAN
+4.49
37.43
17
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
+5.78
45.60
18
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
+5.97
46.80
19
BROWN Philip
1991
CAN
+6.02
47.12
20
NARVESTAD Nikolai Tornoe
1992
NOR
+6.53
50.35
21
TROW Andy
1991
CAN
+7.27
55.04
22
MITTERER Christian
1990
GER
+7.88
58.90
23
TRAXL Michael
1993
AUT
+8.32
61.69
24
SCHILD Lukas
1992
AUT
+9.25
67.57
25
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+10.03
72.51
26
BENNETT Bryce
1992
USA
+10.64
76.38
27
STUKOV Maksim
1994
RUS
+10.94
78.28
28
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+11.26
80.30
29
FARROW Tanner
1993
USA
+11.52
81.95
30
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+11.63
82.65
31
STUERZ Elias
1994
AUT
+12.60
88.79
32
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+12.72
89.55
33
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+12.77
89.86
34
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+12.87
90.50
35
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
+14.38
100.06
36
RAHM Michael
1995
AUT
+15.44
106.77
37
PITTERLE Martin
1995
AUT
+16.08
110.82
38
NEPRAUNIG Alexander
1995
AUT
+17.13
117.47
39
SULZER Gregor
1995
AUT
+17.32
118.68
40
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+17.44
119.44
41
HAIDER Bernhard
1995
AUT
+18.09
123.55
42
WURZER Raphael
1991
AUT
+20.68
139.95
Did not finish 2nd run
NORCROSS WEBB Joseph
1992
GBR
FALBESONER Martin
1991
AUT
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
WALCH Magnus
1992
AUT
STRAND Matthew
1993
USA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
KUERNER Miha
1987
SLO
CHRISTIANSON Charles
1984
USA
READ Erik
1991
CAN
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
VALENCIC Mitja
1978
SLO
SPENCE Brad
1984
CAN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PREYMANN Clemens
1991
AUT
STEYN Luke
1993
ZIM
GLABISCHNIG Kevin
1995
AUT
WHITE Thomas
1992
GBR
SILBERLEITHNER Andreas
1995
AUT
SCHROECKSNADEL Moritz
1995
AUT
FAHRINGER Stefan
1994
AUT
DRACK Fabian
1995
AUT
WOOD Nathan
1987
AUS
SCHUPFER Simon
1993
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
ALAERTS Xan
1992
BEL
SOUBEK Sandro
1994
AUT
RAGGINGER Christian
1993
AUT
WINKELHORST Steffan
1992
NED
DEHARI Dardan
1990
MKD
AUER Sebastian
1993
AUT
BLATTMANN Emil Holmeide
1990
NOR
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
STEINER Christian
1993
AUT
RASCHNER Dominik
1994
AUT
NEUHAUSER David
1993
AUT
KNAUSS Andreas
1990
AUT
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
KRAUSE Nicholas
1993
USA
NEUREITER Patrick
1993
AUT
MEGARRY Morgan
1993
CAN
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
KARELLY Manuel
1993
AUT
STROLZ Johannes
1992
AUT
HEEB Simon
1991
LIE
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
MATT Michael
1993
AUT
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
WINQUIST Even
1992
NOR
MOLLIN Bart
1981
BEL
STEINBACHER Christian
1990
GER
BJERTNESS Endre
1992
NOR
RISHWORTH Mike
1987
AUS
ALAERTS Kai
1989
BEL
CONE Robert
1992
USA
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
STUTZ Paul
1983
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run