official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
CUCHE Didier
1974
SUI
1:33.11
0.00
2
HUDEC Jan
1981
CAN
+0.16
1.82
3
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.21
2.39
4
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+0.43
4.90
5
REICHELT Hannes
1980
AUT
+0.57
6.49
6
INNERHOFER Christof
1984
ITA
+0.60
6.83
7
PUCHNER Joachim
1987
AUT
+0.62
7.06
8
BAUMANN Romed
1986
AUT
+0.65
7.40
9
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
+0.67
7.63
10
KROELL Klaus
1980
AUT
+0.70
7.97
11
DEFAGO Didier
1977
SUI
+0.72
8.20
12
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+0.79
8.99
13
GUAY Erik
1981
CAN
+0.82
9.34
14
FRANZ Max
1989
AUT
+0.85
9.68
15
THEAUX Adrien
1984
FRA
+0.89
10.13
16
FILL Peter
1982
ITA
+0.96
10.93
17
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+1.09
12.41
18
BERTRAND Yannick
1980
FRA
+1.20
13.66
19
GRUENENFELDER Tobias
1977
SUI
+1.35
15.37
20
FEUZ Beat
1987
SUI
+1.36
15.48
21
MAYER Matthias
1990
AUT
+1.49
16.96
22
MARSAGLIA Matteo
1985
ITA
+1.72
19.58
23
FRISCH Jeffrey
1984
CAN
+1.83
20.83
24
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
+1.99
22.65
25
CASSE Mattia
1990
ITA
+2.11
24.02
26
DE TESSIERES Gauthier
1981
FRA
+2.15
24.48
27
GRAF Bernhard
1988
AUT
+2.19
24.93
28
LIGETY Ted
1984
USA
+2.25
25.61
29
JANKA Carlo
1986
SUI
+2.27
25.84
30
BIESEMEYER Thomas
1989
USA
+2.30
26.18
31
PARIS Dominik
1989
ITA
+2.33
26.53
32
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+2.63
29.94
33
GISIN Marc
1988
SUI
+2.67
30.40
34
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+2.74
31.19
35
COOK Dustin
1989
CAN
+2.75
31.31
36
BJERKESTRAND Iver
1987
NOR
+2.78
31.65
37
OLSSON Hans
1984
SWE
+2.81
31.99
38
SANDER Andreas
1989
GER
+2.94
33.47
39
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+3.03
34.49
40
HEEL Werner
1982
ITA
+3.13
35.63
41
KOSI Klemen
1991
SLO
+3.24
36.89
42
PERKO Rok
1985
SLO
+3.38
38.48
43
ERICSSON Daniel
1987
SWE
+3.55
40.41
44
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
+3.66
41.67
45
HELIE Louis-Pierre
1986
CAN
+3.73
42.46
46
SPORN Andrej
1981
SLO
+3.90
44.40
47
THOMSEN Benjamin
1987
CAN
+4.01
45.65
48
FORD Tommy
1989
USA
+4.12
46.90
49
SANDELL Marcus
1987
FIN
+4.39
49.98
50
DEFLORIAN Mirko
1980
MDA
+5.06
57.60
51
JITLOFF Tim
1985
USA
+5.12
58.29
52
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+6.03
68.65
53
JAERBYN Patrik
1969
SWE
+8.94
101.78
54
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
+10.46
119.08
Did not finish 1st run
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
OLSSON Matts
1988
SWE
MAPLE Wiley
1990
USA
CLAREY Johan
1981
FRA
WANDERS Arjan
1978
NED
STECHERT Tobias
1985
GER
PICHOT Sebastien
1981
FRA
FERSTL Josef
1988
GER
GANONG Travis
1988
USA
FREY Thomas
1984
FRA
MARKIC Gasper
1986
SLO
KLINE Bostjan
1991
SLO
GLEBOV Alek
1983
RUS
SULLIVAN Marco
1980
USA
SCHEIBER Mario
1983
AUT
VILETTA Sandro
1986
SUI
ROMAR Andreas
1989
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run