official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
2:14.27
26.86
2
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+0.88
33.87
3
RAFFORT Nicolas
1991
FRA
+1.09
35.55
4
JENOT Olivier
1988
MON
+1.26
36.90
5
PAROLA Alberto
1993
ITA
+1.67
40.17
6
RIORDA Luca
1993
ITA
+2.97
50.53
7
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
+3.09
51.48
8
DELBERGHE William
1993
FRA
+3.31
53.24
9
CERBO Nicolo
1994
ITA
+3.60
55.55
10
VERRIER Camille
1993
FRA
+3.97
58.50
11
CLARO Eugenio
1993
CHI
+4.48
62.56
12
GOWER Jack
1994
GBR
+5.33
69.33
13
MAJOR Billy
1996
GBR
+5.97
74.44
14
VAN BUYNDER Frederik
1988
BEL
+6.49
78.58
15
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+6.52
78.82
16
PARK Hyun
1993
KOR
+9.16
99.86
17
LEWIS Barney
1995
GBR
+9.97
106.31
18
CARVALLO Nicolas
1991
CHI
+10.21
108.22
19
STANG Alastair
1992
GBR
+11.62
119.46
20
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
+11.91
121.77
21
NORRIS Kieran
1995
GBR
+13.78
136.67
22
BYLEHN Michael
1987
SWE
+18.53
174.53
23
MC MILLAN Patrick
1991
IRL
+20.32
188.79
24
MACPHERSON Grant
1979
GBR
+22.09
202.90
25
TAYLOR Ross
1995
GBR
+23.04
210.47
26
MUNRO Joseph
1985
GBR
+24.75
224.09
27
PRICE Oliver
1996
GBR
+26.07
234.61
28
SMITH Gary
1984
GBR
+26.46
237.72
29
PRICE Edward
1996
GBR
+28.67
255.33
30
LASSILA Kalle
1972
FIN
+54.13
458.22
Did not finish 2nd run
WILLIS Robbie
1996
GBR
HENDERSON Paul
1995
GBR
EATON Oliver
1996
GBR
RIDDELL Luke
1996
IRL
VON APPEN Henrik
1994
CHI
GLASGOW Peter
1994
GBR
VAVRINEC Jan
1983
CZE
BUCHWISER Lawrence
1995
GBR
BOHONEK Milos
1990
CZE
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
WALIGORA Michael
1990
CZE
TAYLOR Laurie
1996
GBR
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
MORRISON Jo
1992
GBR
FEASEY Willis
1992
NZL
BERLA Franck
1995
FRA
THOMPSON Matthew
1993
GBR
ALPHAND Nils
1996
FRA
BARWOOD Adam
1992
NZL
BALDWIN TJ
1990
GBR
GIEZENDANNER Blaise
1991
FRA
GIRAUD MOINE Valentin
1992
FRA
BOSCA Giulio
1990
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ADAMSON Alexander
1996
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
MACFIE Euan
1994
GBR
SHARROTT Christopher
1978
GBR
FLUCK Benjamin
1996
GBR
RYAN Euan
1993
GBR
PRICE Graeme
1995
GBR
SHEPHERD Matt
1979
GBR
CHALKLEY Oliver
1996
GBR
CARVALLO Benjamin
1991
CHI
CLAIR Titouan
1994
FRA
STEYN Luke
1993
ZIM
DOYLE Thomas
1995
GBR
SVENSK Mikael
1994
FIN
KRAHELSKI Oliver
1996
GBR
POISSON David
1982
FRA
WHITE Thomas
1992
GBR
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
ROBERTSON Sam
1993
AUS
VUILLEMIN Corentin
1995
FRA
GEYER Jai
1990
GBR
BERTRAND Yannick
1980
FRA
ALESSANDRIA Arnaud
1993
MON
Did not start 1st run