official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
1:40.67
9.46
2
THALMANN Carmen
1989
AUT
+0.55
12.74
3
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+0.60
13.04
4
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+0.85
14.53
5
NOESIG Michaela
1988
AUT
+1.00
15.42
6
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+1.17
16.43
7
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+1.37
17.63
8
WIRTH Barbara
1989
GER
+1.45
18.10
9
GOOD Esther
1987
SUI
+1.48
18.28
10
HECTOR Sara
1992
SWE
+1.51
18.46
11
VIDONI Tamara
1986
FRA
+1.53
18.58
12
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+1.58
18.88
13
BORDEAU Julie
1987
FRA
+1.83
20.37
14
SMEDH Veronica
1988
SWE
+1.88
20.66
15
MUELLER Rina
1990
SUI
+1.98
21.26
15
DUERR Lena
1991
GER
+1.98
21.26
17
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+2.00
21.38
18
STABER Veronika
1987
GER
+2.23
22.75
19
PERNET Caroline
1989
FRA
+2.36
23.53
20
GMUER Miriam
1986
SUI
+2.43
23.94
21
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+2.44
24.00
22
LAVTAR Katarina
1988
SLO
+2.57
24.78
23
PROSTEVA Elena
1990
RUS
+2.66
25.31
24
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
+2.73
25.73
25
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+2.87
26.57
26
JAZBEC Katja
1988
SLO
+2.89
26.68
27
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+3.09
27.88
28
PELLISSIER Marion
1988
FRA
+3.26
28.89
29
HRONEK Veronique
1991
GER
+3.49
30.26
30
HUEBNER Monica
1990
GER
+3.51
30.38
31
HOELLBACHER Verena
1987
AUT
+3.55
30.62
32
CURTONI Elena
1991
ITA
+3.67
31.33
33
ROMAR Tii-Maria
1986
FIN
+4.00
33.30
34
HANAOKA Moe
1984
JPN
+4.27
34.91
35
HOSHI Mizue
1985
JPN
+4.35
35.39
36
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
+4.39
35.62
37
GEROUDET Jeromine
1990
FRA
+4.54
36.52
38
WOLF Tamara
1985
SUI
+4.64
37.11
39
GLOBOCNIK Sara
1990
SLO
+4.92
38.78
40
WINQUIST Annie
1993
NOR
+4.98
39.14
41
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+5.19
40.39
42
AGERER Lisa Magdalena
1991
ITA
+5.26
40.81
43
SPRINGL Monika
1987
GER
+5.27
40.87
44
BORSOTTI Camilla
1988
ITA
+5.33
41.23
45
DEPAULI Jessica
1991
AUT
+5.58
42.72
46
GROSVOLD Thea
1990
NOR
+5.71
43.49
47
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+6.20
46.41
48
HAUGEN Kristine
1992
NOR
+6.22
46.53
49
ARNADOTTIR Edda-kristin
1992
SWE
+6.43
47.78
50
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
+6.87
50.41
Did not qualify for 2nd run
KOBAL Ana
1991
SLO
GUDMUNDSDOTTIR Iris
1990
ISL
KRISTJANSDOTTIR Katrin
1991
ISL
THORBURN Pamela
1986
GBR
LEIDGSCHWENDNER Katharina
1993
GER
VESTMAN Martina
1989
SWE
THOMAS Louise
1988
GBR
ERAAKER Emilia
1991
SWE
NUFER Priska
1992
SUI
SOPPELA Merle
1991
FIN
KUCEROVA Nikol
1989
CZE
PERNKOPF Evelyn
1990
AUT
RAYANOVA Lyaysan
1989
RUS
PARTANEN Sara
1989
FIN
NORBERG Ebba
1988
SWE
SKVARKOVA Jana
1991
SVK
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DORSCH Iris
1991
GER
ALMQVIST Rebecca
1989
SWE
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
GEBERT Martina
1989
SUI
SANTULIANA Romina
1990
ITA
PETRUCCI Chiara
1990
ITA
DJUPSJOE Klara
1989
SWE
JANKA Fabienne
1989
SUI
MORIK Michelle
1990
AUT
WOPFNER Stefanie
1989
AUT
HASEGAWA Emi
1986
JPN
LUKACOVA Barbora
1990
SVK
VOGEL Nadja
1990
SUI
PRANTL Barbara
1990
AUT