official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MILLER Bode
1977
USA
1:39.03
0.00
2
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+1.27
7.69
3
PALANDER Kalle
1977
FIN
+1.41
8.54
4
RAICH Benjamin
1978
AUT
+2.31
14.00
5
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.32
14.06
6
ROTHROCK Tom
1978
USA
+2.50
15.15
7
PRANGER Manfred
1978
AUT
+2.53
15.33
8
MOELGG Manfred
1982
ITA
+2.64
16.00
9
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+2.75
16.66
10
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+2.80
16.96
11
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+2.90
17.57
12
VOGL Alois
1972
GER
+2.98
18.06
13
GRANDI Thomas
1972
CAN
+3.04
18.42
14
MYHRER Andre
1983
SWE
+3.11
18.84
15
ENGL Kurt
1979
AUT
+3.12
18.90
16
JANYK Michael
1982
CAN
+3.15
19.09
17
VIDAL Jean-Pierre
1977
FRA
+3.20
19.39
18
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
+3.38
20.48
19
MARINAC Martin
1979
AUT
+3.68
22.30
19
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+3.68
22.30
21
YUASA Naoki
1983
JPN
+3.74
22.66
22
KJUS Lasse
1971
NOR
+4.43
26.84
23
LIGETY Ted
1984
USA
+11.29
68.40
24
ROCCA Giorgio
1975
ITA
+12.57
76.16
25
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+22.18
134.38
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
KALWA Michal
1978
POL
OKADA Rishu
1978
JPN
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
BANK Ondrej
1980
CZE
DIMITRIADIS Vassilis
1978
GRE
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
BRAUER Jonathon
1981
AUS
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
DAVARE Michel
1981
ITA
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
KOGLER Stefan
1981
GER
LLORACH Gaetan
1974
FRA
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
IMBODEN Urs
1975
SUI
SEMPLE Ryan
1982
CAN
MARSHALL Jesse
1980
USA
NILSEN Andreas
1980
NOR
PERATHONER Alan
1976
ITA
KUNC Mitja
1971
SLO
MLEKUZ Rene
1975
SLO
VALENCIC Mitja
1978
SLO
TISSOT Stephane
1979
FRA
KNIGHT Chip
1975
USA
BAXTER Alain
1973
GBR
COCHRAN James
1981
USA
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
AMIEZ Sebastien
1972
FRA
SENONER Lucas
1983
ITA
KOSIR Jure
1972
SLO
THALER Patrick
1978
ITA
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
SCHLOPY Erik
1972
USA
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
Did not finish 1st run
KANG Min Heuk
1981
KOR
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
STRUGER Peter
1982
AUT
MYHRE Lars
1984
NOR
MISSILLIER Steve
1984
FRA
GINI Marc
1984
SUI
LAINE Rasmus
1983
FIN
BAXTER Noel
1981
GBR
BECHTER Patrick
1982
AUT
FEINESTAM Alexander
1974
SWE
GORZA Ales
1980
SLO
HANSSON Martin
1975
SWE
HERBST Reinfried
1978
AUT
LARSSON Markus
1979
SWE
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
MATT Mario
1979
AUT
Disqualified 1st run