official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STRASSER Linus
1992
GER
1:41.73
9.00
2
NANI Roberto
1988
ITA
+0.57
12.47
3
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.16
16.07
4
TREJBAL Filip
1985
CZE
+1.26
16.68
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.31
16.98
6
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+1.37
17.35
7
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.56
18.51
8
WIESER Manuel
1990
AUT
+1.62
18.87
9
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.94
20.82
10
SAXVALL Per
1989
SWE
+3.15
28.20
11
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+3.22
28.62
12
ROMANO Francesco
1991
ITA
+3.32
29.23
13
LEITINGER Roland
1991
AUT
+3.53
30.51
14
KARELLY Manuel
1993
AUT
+3.65
31.25
15
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.82
32.28
16
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+3.95
33.07
16
GASPERIN Timi
1990
SLO
+3.95
33.07
18
DRACK Fabian
1995
AUT
+3.97
33.20
19
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
+4.21
34.66
20
KNAUSS Andreas
1990
AUT
+4.28
35.08
21
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+4.31
35.27
22
BARWOOD Adam
1992
NZL
+4.35
35.51
23
SUGAI Ryo
1991
JPN
+4.44
36.06
24
BORGNAES Christian
1996
AUT
+5.52
42.64
25
FINAZZER Sebastiano
1993
ITA
+7.51
54.77
26
RUELAND Simon
1997
AUT
+7.59
55.26
27
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+7.77
56.35
28
GRUBER Christof
1995
AUT
+8.32
59.71
29
GRUBER David Lukas
1996
AUT
+9.93
69.52
30
LANZINGER Christoph
1995
AUT
+10.09
70.49
31
BUSTA Julian
1997
AUT
+11.23
77.44
32
HUBER Fabian
1997
AUT
+13.08
88.72
33
SPIEGL Michael
1997
AUT
+16.35
108.65
34
STRAUB Jakub
1997
CZE
+18.81
123.64
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STROBL Mario
1997
AUT
OETTL REYES Manfred
1993
PER
PAYR Marco
1997
AUT
SCHOEPF Kevin
1997
AUT
BAUMANN Clemens
1996
AUT
SCHABER Kilian
1996
AUT
WURZER Raphael
1991
AUT
VERBEKE Tom
1997
BEL
MOSER Florian
1995
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
TSUGUI Yuya
1990
JPN
STUECKLBERGER Martin
1996
AUT
GSTREIN Fabio
1997
AUT
VOGLREITER Stephan
1995
AUT
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
OBAUER Gotthard
1996
AUT
WALCH Linus
1994
AUT
NEUREITER Patrick
1993
AUT
SCHWAIGER Johann
1994
GER
BABINSKY Stefan
1996
AUT
WIMMLER Maximillian
1994
AUT
EBNER Josef
1994
AUT
MAGRI Giordano
1991
ITA
SAUTER Paul
1994
GER
GEIER Gerald
1993
AUT
GRAF Mathias Elmar
1996
AUT
TESTA Andrea
1991
ITA
HOFER Alex
1994
ITA
DELSANTE Rocco
1991
ITA
KAINER Helmut
1993
AUT
KOELL Alexander
1990
SWE
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
ROTA Nicola
1989
ITA
RISHWORTH Mike
1987
AUS
CALOVINI Mathias
1992
AUT
GASSNER Philipp
1992
GER
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
ALAERTS Kai
1989
BEL
MLINSEK Filip
1988
SLO
DIGRUBER Marc
1988
AUT
STEHLE Dominik
1986
GER
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
Disqualified 1st run