official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOERL Wolfgang
1983
AUT
1:54.33
6.00
2
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+0.20
7.08
3
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.42
8.28
4
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.61
9.31
5
SASAKI Akira
1981
JPN
+1.20
12.51
6
AERNI Luca
1993
SUI
+1.34
13.27
7
RYDING David
1986
GBR
+1.50
14.13
8
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+1.52
14.24
9
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+1.62
14.79
10
THEOLIER Steven
1990
FRA
+1.71
15.27
11
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.73
15.38
12
LINDH Calle
1990
SWE
+1.86
16.09
13
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+2.25
18.20
14
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+2.30
18.47
14
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
+2.30
18.47
16
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+2.35
18.74
17
SAXVALL Per
1989
SWE
+2.44
19.23
18
STEHLE Dominik
1986
GER
+2.55
19.83
19
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+2.78
21.08
20
KUERNER Miha
1987
SLO
+2.89
21.67
21
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.92
21.83
22
WIESER Manuel
1990
AUT
+3.11
22.87
23
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+3.32
24.00
24
RONCI Giordano
1992
ITA
+4.25
29.05
25
KETTERER David
1993
GER
+4.40
29.86
26
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+4.67
31.32
27
ANKENY Michael
1991
USA
+4.86
32.36
28
TISSOT Maxime
1986
FRA
+5.66
36.69
29
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+5.71
36.96
30
BISCHOF Martin
1991
AUT
+5.94
38.21
31
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+6.14
39.30
32
OBERT Anthony
1985
FRA
+6.18
39.51
33
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+6.74
42.55
34
ISHII Tomoya
1989
JPN
+7.81
48.35
35
BONVIN Anthony
1994
SUI
+8.66
52.96
36
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
+8.84
53.94
37
BONER Sandro
1988
SUI
+9.39
56.92
38
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+11.64
69.12
Did not finish 2nd run
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
CARRERAS Pol
1990
ESP
GALEOTTI Greg
1992
FRA
BUFFET Robin
1991
FRA
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
KRANJEC Zan
1992
SLO
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
ZUEV Stepan
1988
RUS
SKUBE Matic
1988
SLO
DIGRUBER Marc
1988
AUT
LUITZ Stefan
1992
GER
BAECK Axel
1987
SWE
VOGEL Markus
1984
SUI
Did not finish 1st run
SETTE Daniele
1992
SUI
ROCAMORA Pol
1991
ESP
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
BOSCA Guglielmo
1993
ITA
BACHER Fabian
1993
ITA
REYMOND Marco
1994
SUI
WINKELHORST Steffan
1992
NED
ZURBRIGGEN Pirmin
1992
SUI
ZINGERLE Alex
1992
ITA
HOFER Alex
1994
ITA
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
STRASSER Linus
1992
GER
ROCHAT Marc
1992
SUI
GRAND Guillaume
1992
FRA
STEIMLE Simon
1991
SUI
MUELLER Joel
1992
SUI
TORSTI Samu
1991
FIN
GASPOZ Vincent
1991
SUI
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
BOSCA Giulio
1990
ITA
MATT Michael
1993
AUT
GASSNER Philipp
1992
GER
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
ROLLAND Mathias
1991
FRA
KELLEY Robby
1990
USA
YULE Daniel
1993
SUI
MALMSTROM Victor
1991
FIN
JAZBEC Patrick
1989
SLO
NOESIG Christoph
1985
AUT
MOLLIN Bart
1981
BEL
MLINSEK Filip
1988
SLO
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
PERAUDO Adam
1987
ITA
LYSDAHL Espen
1990
NOR
GREGORAK Will
1990
USA
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
PLACE Francois
1989
FRA
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
JOHANSEN Truls
1989
NOR
FELLER Manuel
1992
AUT
Did not start 1st run