official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BAECK Axel
1987
SWE
1:54.56
6.00
2
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.26
7.41
3
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.74
10.00
4
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+0.81
10.38
5
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+0.85
10.60
6
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+0.87
10.71
7
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+0.88
10.76
8
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+1.05
11.68
9
THOULE Nicolas
1990
FRA
+1.10
11.95
10
AERNI Luca
1993
SUI
+1.25
12.77
11
SASAKI Akira
1981
JPN
+1.36
13.36
12
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.39
13.52
13
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.42
13.69
14
RYDING David
1986
GBR
+1.67
15.04
15
LINDH Calle
1990
SWE
+1.76
15.53
16
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+1.87
16.12
17
SAXVALL Per
1989
SWE
+1.99
16.77
18
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+2.02
16.93
19
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+2.07
17.20
20
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+2.20
17.91
21
GINI Marc
1984
SUI
+2.23
18.07
22
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.26
18.23
23
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.51
19.58
24
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.67
20.45
25
THEOLIER Steven
1990
FRA
+2.79
21.10
26
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+3.49
24.89
27
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.75
26.30
28
GASSNER Philipp
1992
GER
+3.83
26.73
29
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+3.91
27.16
30
RONCI Giordano
1992
ITA
+4.00
27.65
31
YULE Daniel
1993
SUI
+4.41
29.87
32
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+4.47
30.19
33
BISCHOF Martin
1991
AUT
+4.65
31.17
34
BOSCA Giulio
1990
ITA
+5.14
33.82
35
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+5.18
34.03
36
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+5.37
35.06
37
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+5.59
36.25
38
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+5.66
36.63
39
KETTERER David
1993
GER
+5.72
36.96
40
KRANJEC Zan
1992
SLO
+5.84
37.61
41
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+6.13
39.18
42
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+6.45
40.91
43
OBERT Anthony
1985
FRA
+6.53
41.34
44
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
+7.01
43.94
Did not finish 2nd run
HENTTINEN Jens
1993
FIN
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
KUERNER Miha
1987
SLO
MARICAL Antoine
1991
FRA
TUMLER Marco
1988
SUI
RIVAS Gabriel
1986
FRA
MLINSEK Filip
1988
SLO
OEHAGEN Johan
1987
SWE
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
PERAUDO Adam
1987
ITA
FELLER Manuel
1992
AUT
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
TISSOT Maxime
1986
FRA
VOGEL Markus
1984
SUI
HOERL Wolfgang
1983
AUT
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
NIEMELA Arttu
1994
FIN
DAHL Juho
1994
FIN
VIDOSA Roger
1984
AND
ZAMPA Andreas
1993
SVK
WINKELHORST Steffan
1992
NED
MEINERS Maarten
1992
NED
GRUBER Christian
1993
GER
CARRERAS Pol
1990
ESP
STRASSER Linus
1992
GER
STEDING Daniel
1992
SWE
MUELLER Joel
1992
SUI
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
LAMBERT Nicolas
1990
FRA
LEITINGER Roland
1991
AUT
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
ISHII Tomoya
1989
JPN
Did not finish 1st run
RUIZ ANTUNA Nil
1991
AND
KLUSAK Michal
1990
POL
KLUSAK Jakub
1992
POL
LUUKKO Max
1994
FIN
ROCAMORA Pol
1991
ESP
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
SALLINEN Joona
1993
FIN
PARK Je-yun
1994
KOR
FANTINO Antonio
1991
ITA
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
HIETANEN Kasper
1991
FIN
GALEOTTI Greg
1992
FRA
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
TORSTI Samu
1991
FIN
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
BUFFET Robin
1991
FRA
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
JOHANSSON Emil
1988
SWE
HEEB Simon
1991
LIE
WIESER Manuel
1990
AUT
MALMSTROM Victor
1991
FIN
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
MOLLIN Bart
1981
BEL
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
ZUEV Stepan
1988
RUS
ZAMPA Adam
1990
SVK
STEHLE Dominik
1986
GER
PLACE Francois
1989
FRA