official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
1:49.05
7.61
2
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.12
8.40
3
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.94
13.82
4
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+1.42
16.99
5
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.51
17.58
6
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.58
18.04
7
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.33
22.99
8
PARK Je-yun
1994
KOR
+2.47
23.92
9
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.65
25.11
10
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+3.95
33.69
11
HIROSHIMA Seiya
1995
JPN
+4.48
37.19
12
OBARA Kenta
1994
JPN
+5.47
43.73
13
MORITA Koya
1997
JPN
+7.76
58.85
14
TSUTA Yuki
1996
JPN
+7.79
59.04
15
MIYAZAKI Sho
1995
JPN
+8.80
65.71
16
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+9.72
71.79
17
KOJIMA Kanta
1996
JPN
+10.20
74.96
18
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+10.40
76.28
19
NORBURY Bennett
1992
AUS
+10.84
79.18
20
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
+13.28
95.29
21
TETSUKA Yoshimune
1998
JPN
+18.10
127.11
22
OTSUKI Shogo
1998
JPN
+19.69
137.61
23
KATO Hajime
1998
JPN
+19.82
138.47
24
ZHANG Yangming
1994
CHN
+26.98
185.74
Did not finish 2nd run
MURAKAMI Ryo
1998
JPN
AIHARA Tarou
1999
JPN
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
SHIMADA Kento
1998
JPN
USAMI Shintaro
1990
JPN
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
NARITA Iori
1994
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
GRUBER Christof
1995
AUT
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
SHIN Masanori
1993
JPN
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
Did not finish 1st run
WANG Yu
1994
CHN
KARASAWA Kouki
1998
JPN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
KOBAYASHI Shouta
1998
JPN
YOSHIOKA Shuto
1999
JPN
MISHIMA Taiga
1998
JPN
KODAMA Shota
1998
JPN
OSHIKIRI Ryo
1998
JPN
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
YOKOYAMA Yujiro
1998
JPN
OMORI Mon
1997
JPN
MORISUE Yoshihiro
1997
JPN
NAKAZAWA Yutaka
1997
JPN
SAITO Keiya
1996
JPN
MATSUDA Yuki
1998
JPN
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
EMORI Keigo
1998
JPN
OKANO Taiga
1998
JPN
SONOBE Ryuya
1997
JPN
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
ITO Kensuke
1996
JPN
SAKURAI Takashi
1997
JPN
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
YOSHIDA Keita
1996
JPN
MIKAMI Masato
1991
JPN
OBA Kazuki
1995
JPN
NAKAZAWA Kazushi
1994
JPN
MIURA Asahi
1997
JPN
MIKAMI Taiga
1998
JPN
ISHIWATA Ken
1997
JPN
ORTNER Felix
1996
AUT
SEKIGUCHI Katsuhisa
1991
JPN
ARAI Shogo
1994
JPN
KUBOTA Taku
1998
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
NAKATAI Katsunori
1997
JPN
OKUMURA Shun
1996
JPN
ZHILIN Alexey
1992
RUS
MIZUGUCHI Tatsushi
1986
JPN
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
SCOTT Alec
1997
AUS
HONG Dong-kwan
1995
KOR
MITSUI Kyohei
1993
JPN
YUKI Tomohiro
1991
JPN
SEINO Koyu
1993
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
NARITA Hideyuki
1993
JPN
FUKASE Satoshi
1996
JPN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
KONO Kyosuke
1991
JPN
SHIMIZU Dai
1990
JPN
Disqualified 1st run