official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
1:37.51
9.00
2
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+0.78
14.76
3
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+0.79
14.83
4
BAECK Axel
1987
SWE
+0.91
15.72
5
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.92
15.79
6
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+1.12
17.27
7
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.21
17.93
8
KASPER Nolan
1989
USA
+1.22
18.01
9
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+1.34
18.89
10
ANKENY Michael
1991
USA
+1.53
20.30
11
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.71
21.63
12
GINNIS AJ
1994
USA
+1.98
23.62
13
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.99
23.69
14
RASANEN Joonas
1989
FIN
+2.47
27.24
15
DAHL Juho
1994
FIN
+2.79
29.60
16
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+3.07
31.67
17
CALOVINI Mathias
1992
AUT
+3.44
34.40
18
LEITGEB Richard
1994
AUT
+3.60
35.58
19
KNAUSS Andreas
1990
AUT
+5.41
48.95
20
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
+5.90
52.56
21
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+6.87
59.73
22
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
+11.06
90.67
23
WECHSELBERGER Mathias
1997
AUT
+11.20
91.70
23
WALCH Linus
1994
AUT
+11.20
91.70
25
GRASIC Martin
1995
CAN
+13.44
108.24
26
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
+14.41
115.40
27
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+21.74
169.53
28
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
+21.91
170.78
Did not finish 2nd run
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
STUECKLBERGER Martin
1996
AUT
SHARP Keegan
1997
CAN
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
MATHIS Marcel
1991
AUT
RASCHNER Dominik
1994
AUT
MATT Michael
1993
AUT
KELLEY Tim
1986
USA
CHODOUNSKY David
1984
USA
BROWN Phil
1991
CAN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PEER David
1998
AUT
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
TAYE Maurice
1998
AUT
WAHRSTAETTER Andreas
1998
AUT
SCHOEPF Kevin
1997
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
NATADZE Shota
1996
GEO
NOBER Kevin
1996
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
VOGLREITER Stephan
1995
AUT
FENDER Laurin
1996
AUT
BUSTA Julian
1997
AUT
PEDAN Heiko
1993
SVK
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
RUELAND Simon
1997
AUT
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
KOTZMANN Adam
1993
CZE
SWETTE Ford
1993
CAN
KARELLY Manuel
1993
AUT
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
VRABLIK Martin
1982
CZE
SUGAI Ryo
1991
JPN
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
WIESER Manuel
1990
AUT
LARSSON Markus
1979
SWE
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
COUSINEAU Julien
1981
CAN
MYHRER Andre
1983
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run