official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BRANDNER Klaus
1990
GER
1:07.84
6.00
2
FERSTL Josef
1988
GER
+0.39
12.21
3
KOSI Klemen
1991
SLO
+0.53
14.44
4
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+0.90
20.33
5
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
+1.05
22.72
6
SANDER Andreas
1989
GER
+1.08
23.19
7
PERKO Rok
1985
SLO
+1.28
26.38
8
ZRNCIC DIM Natko
1986
CRO
+1.40
28.29
9
CATER Martin
1992
SLO
+1.60
31.47
10
VON APPEN Henrik
1994
CHI
+1.97
37.36
11
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
+2.06
38.79
12
DRESSEN Thomas
1993
GER
+2.14
40.07
13
INNERHOFER Christof
1984
ITA
+2.21
41.18
14
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+2.38
43.89
15
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+2.54
46.44
16
HEEL Werner
1982
ITA
+2.58
47.07
17
SHARIY Valentin
1995
RUS
+2.61
47.55
18
DEBELAK Tilen
1991
SLO
+2.68
48.67
19
LAENGST Heiner
1994
GER
+2.70
48.98
20
ULLRICH Max
1994
CRO
+3.06
54.71
21
BRANDNER Christof
1994
GER
+3.07
54.87
22
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
+3.35
59.33
23
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
+3.66
64.27
24
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
+3.80
66.50
25
SVENSK Mikael
1994
FIN
+3.81
66.65
26
JORDANIS Robin
1994
FRA
+3.83
66.97
27
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+3.88
67.77
28
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+4.13
71.75
29
MARCHANT Armand
1997
BEL
+4.87
83.53
30
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+5.10
87.19
31
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+5.36
91.33
32
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
+6.27
105.82
33
REINIKE Mario
1998
CHI
+6.52
109.80
34
QUIROGA Gonzalo
1996
CHI
+6.55
110.27
35
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
+6.62
111.39
36
LEE Dong-geun
1994
KOR
+7.60
126.99
37
RIVERA Agustin
1998
CHI
+7.77
129.70
38
JO Kwang-ho
1995
KOR
+7.96
132.72
39
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+8.49
141.16
40
KLINE Bostjan
1991
SLO
+8.50
141.32
41
LEE Han-Hee
1997
KOR
+8.65
143.71
42
VELASCO Eugenio
1996
CHI
+8.86
147.05
43
MELERO Benjamin
1999
CHI
+9.05
150.07
44
CARACCI Juan Agustin
1999
CHI
+9.07
150.39
45
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
+10.02
165.52
46
ULLOA Felipe
1998
CHI
+11.56
190.03
Did not finish 1st run
LEON Diego
1999
CHI
ARZE Ivan
1995
CHI
EGUIGUREN Rafael
1998
CHI
MARINOVIC Antonio
1998
CHI
VENEZIAN Lorenzo
1997
CHI
LEE Jang-woo
1995
KOR
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
KHUBER Martin
1992
KAZ
HADALIN Stefan
1995
SLO
HROBAT Miha
1995
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run