official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
1:45.81
0.00
2
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+0.19
1.11
3
MATT Mario
1979
AUT
+0.34
1.99
4
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+0.37
2.17
5
HERBST Reinfried
1978
AUT
+0.57
3.34
6
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.92
5.39
7
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.27
7.44
8
YUASA Naoki
1983
JPN
+1.41
8.26
9
MOELGG Manfred
1982
ITA
+1.57
9.20
10
DOPFER Fritz
1987
GER
+1.59
9.32
11
THALER Patrick
1978
ITA
+1.82
10.66
12
AERNI Luca
1993
SUI
+1.91
11.19
13
HARGIN Mattias
1985
SWE
+2.00
11.72
14
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+2.18
12.77
15
JANYK Michael
1982
CAN
+2.30
13.48
16
NANI Roberto
1988
ITA
+2.74
16.06
17
GINI Marc
1984
SUI
+2.78
16.29
18
LIGETY Ted
1984
USA
+2.80
16.41
19
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+3.48
20.39
20
GROSS Stefano
1986
ITA
+3.51
20.57
21
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+3.56
20.86
22
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+3.59
21.04
23
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+3.68
21.56
24
KRYZL Krystof
1986
CZE
+3.87
22.68
25
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+4.03
23.61
26
BAECK Axel
1987
SWE
+9.73
57.01
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
FALAT Matej
1993
SVK
BERNDT Ondrej
1988
CZE
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
JAZBEC Patrick
1989
SLO
OBERT Anthony
1985
FRA
RIVAS Gabriel
1986
FRA
STIEGLER Seppi
1988
USA
YULE Daniel
1993
SUI
SKUBE Matic
1988
SLO
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
PLACE Francois
1989
FRA
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
COUSINEAU Julien
1981
CAN
GREGORAK Will
1990
USA
TREJBAL Filip
1985
CZE
STEHLE Dominik
1986
GER
SCHMID Philipp
1986
GER
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
SASAKI Akira
1981
JPN
KUERNER Miha
1987
SLO
THEOLIER Steven
1990
FRA
ZAMPA Adam
1990
SVK
BRANDENBURG Will
1987
USA
Did not finish 1st run
TOLA Erjon
1986
ALB
RISHWORTH Mike
1987
AUS
CATER Martin
1992
SLO
KRANJEC Zan
1992
SLO
SAXVALL Per
1989
SWE
MOLLIN Bart
1981
BEL
DIGRUBER Marc
1988
AUT
TISSOT Maxime
1986
FRA
RYDING David
1986
GBR
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
ANKENY Michael
1991
USA
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
FELLER Manuel
1992
AUT
STUTZ Paul
1983
CAN
HOERL Wolfgang
1983
AUT
CHODOUNSKY David
1984
USA
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
VALENCIC Mitja
1978
SLO
DEVILLE Cristian
1981
ITA
RAICH Benjamin
1978
AUT
PRANGER Manfred
1978
AUT
NEUREUTHER Felix
1984
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run