official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAICH Benjamin
1978
AUT
1:39.79
-4.00
2
KOSIR Jure
1972
SLO
+0.32
-2.17
3
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
+1.12
2.40
4
KUNC Mitja
1971
SLO
+1.13
2.45
5
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+1.21
2.91
6
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+1.36
3.77
6
AMIEZ Sebastien
1972
FRA
+1.36
3.77
8
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+1.39
3.94
9
SCHLOPY Erik
1972
USA
+1.53
4.74
10
STRAND NILSEN Harald Chr.
1971
NOR
+1.80
6.28
11
PAVLOVCIC Uros
1972
SLO
+1.84
6.51
12
AAMODT Kjetil Andre
1971
NOR
+1.97
7.25
13
BAXTER Alain
1973
GBR
+2.00
7.42
14
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
+2.07
7.82
15
GANAHL Markus
1975
LIE
+2.17
8.40
16
KJUS Lasse
1971
NOR
+2.20
8.57
17
IMBODEN Urs
1975
SUI
+2.38
9.59
18
CASANOVA Marco
1976
SUI
+2.47
10.11
18
GRANDI Thomas
1972
CAN
+2.47
10.11
20
EBERLE Markus
1969
GER
+2.48
10.17
21
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+2.49
10.22
22
STIANSEN Tom
1970
NOR
+2.56
10.62
23
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
+2.75
11.71
24
PRANGER Manfred
1978
AUT
+2.76
11.77
25
MAYER Christian
1972
AUT
+2.97
12.96
26
VON GRUENIGEN Michael
1969
SUI
+3.15
13.99
Did not qualify for 2nd run
MARILA Mika
1973
FIN
LLORACH Gaetan
1974
FRA
LARSSON Markus
1979
SWE
MLEKUZ Rene
1975
SLO
REITER Mario
1970
AUT
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
RAJCAN Michal
1980
SVK
PLASCHY Didier
1973
SUI
PUCKETT P Casey
1972
USA
HERBST Reinfried
1978
AUT
FOSSLAND Kai Are
1976
NOR
ACCOLA Paul
1967
SUI
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
BLARDONE Massimiliano
1979
ITA
BUECHEL Marco
1971
LIE
CHENAL Joel
1973
FRA
DEFAGO Daniel
1980
SUI
DEFAGO Didier
1977
SUI
VOGL Alois
1972
GER
SIMOND Francois
1969
FRA
VIOLON Pierre
1973
FRA
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
GROS Sacha
1974
USA
HANSSON Martin
1975
SWE
SPAROVEC Gregor
1977
SLO
KALWA Michal
1978
POL
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
VALENCIC Mitja
1978
SLO
SIMONCELLI Davide
1979
ITA
SAETER Aane
1975
NOR
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
ROCCA Giorgio
1975
ITA
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
HAYER Stanley
1973
CZE
KERNEN Bruno Ii
1972
SUI
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
BROLENIUS Johan
1977
SWE
CASTELLANO Christian
1974
ITA
DJORDJEVIC Marko
1978
JUG
FATTORI Alessandro
1973
ITA
GEISSER Thomas
1977
SUI
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
GRAVIER Richard
1974
FRA
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
LIZEROUX Julien
1979
FRA
MATT Mario
1979
AUT
MC BEATH Darin
1976
CAN
MIKLAVC Andrej
1970
SLO
MILLER Bode
1977
USA
MOULDER-BROWN John
1978
GBR
NANA Matteo
1974
ITA
OKADA Rishu
1978
JPN
OLLIKKA Toni
1978
FIN
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
PALANDER Kalle
1977
FIN
Did not start 1st run