official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HERBST Reinfried
1978
AUT
1:42.95
0.00
2
PRANGER Manfred
1978
AUT
+0.18
1.05
3
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+0.32
1.86
4
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.34
1.98
5
MOELGG Manfred
1982
ITA
+0.38
2.21
6
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+0.56
3.26
7
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.63
3.67
7
MATT Mario
1979
AUT
+0.63
3.67
9
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+0.64
3.73
10
ROCCA Giorgio
1975
ITA
+0.67
3.90
11
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.73
4.25
12
THALER Patrick
1978
ITA
+0.74
4.31
13
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+0.88
5.13
14
LARSSON Markus
1979
SWE
+0.93
5.42
15
LIGETY Ted
1984
USA
+1.11
6.47
16
MILLER Bode
1977
USA
+1.13
6.59
17
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+1.16
6.76
18
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.23
7.17
19
YUASA Naoki
1983
JPN
+1.39
8.10
20
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.41
8.22
21
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+1.43
8.33
22
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+1.73
10.08
23
COUSINEAU Julien
1981
CAN
+1.82
10.61
24
BIGGS Patrick
1982
CAN
+1.83
10.67
25
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+1.93
11.25
26
COCHRAN Jimmy
1981
USA
+2.20
12.82
27
IMBODEN Urs
1975
MDA
+2.68
15.62
28
JANYK Michael
1982
CAN
+4.68
27.28
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
OHKOSHI Ryuunosuke
1988
JPN
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
SKUBE Matic
1988
SLO
OMMINGER Andreas
1983
AUT
VRABLIK Martin
1982
CZE
FANARA Thomas
1981
FRA
MARSHALL Cody
1982
USA
KRYZL Krystof
1986
CZE
KOGLER Stefan
1981
GER
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
BERTHOD Marc
1983
SUI
MISSILLIER Steve
1984
FRA
GINI Marc
1984
SUI
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
Did not finish 1st run
SANDELL Marcus
1987
FIN
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
OLSSON Matts
1988
SWE
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
TISSOT Maxime
1986
FRA
DOPFER Fritz
1987
GER
NORDH Fredrik
1984
SWE
STEHLE Dominik
1986
GER
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
RAINER Niklas
1983
SWE
BRENNER Hannes
1984
AUT
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
PAQUIN Pierre
1979
FRA
LEINO Jukka
1978
FIN
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
STUTZ Paul
1983
CAN
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
VILETTA Sandro
1986
SUI
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
BECHTER Patrick
1982
AUT
JITLOFF Tim
1985
USA
FILL Peter
1982
ITA
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
GRANDI Thomas
1972
CAN
SASAKI Akira
1981
JPN
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
Disqualified 1st run