official results
Rank
Athlete
Year
Nation
FIS Points
1
LEE Sang-ho
1995
KOR
500.00
2
FELICETTI Mirko
1992
ITA
400.00
3
KISLINGER Sebastian
1988
AUT
300.00
4
KARLAGACHEV Dmitriy
1998
RUS
250.00
5
FISCHNALLER Roland
1980
ITA
225.00
6
BAUMEISTER Stefan
1993
GER
200.00
7
SARSEMBAEV Dmitry
1997
RUS
180.00
8
KIM Sang-kyum
1989
KOR
160.00
9
PAYER Alexander
1989
AUT
145.00
10
CHOI Bo-gun
1991
KOR
130.00
11
MASTNAK Tim
1991
SLO
120.00
12
KAWAGUCHI Kohei
1982
JPN
110.00
13
HOFER Hannes
1993
ITA
100.00
14
MARCH Aaron
1986
ITA
90.00
15
WEIS Daniel
1988
GER
80.00
16
HAFNER Jure
1989
SLO
75.00
17
STEFANER Johann
1990
AUT
70.00
18
BAGOZZA Daniele
1995
ITA
65.00
19
CAVIEZEL Dario
1995
SUI
60.00
20
BERGMANN Alexander
1987
GER
55.00
21
AUNER Arvid
1997
AUT
50.00
22
SHIBA Masaki
1986
JPN
45.00
23
FLEPP Silvan
1992
SUI
40.00
24
OSEN Michael
1992
AUT
35.00
24
OBMANN Fabian
1996
AUT
35.00
26
HOFER Marc
1997
ITA
25.00
27
SCHUELER Sebastian
1998
SUI
22.50
28
RAAB Dominik
1996
AUT
20.00
29
KOWALCZYK Tomasz
1990
POL
18.00
30
CORATTI Edwin
1991
ITA
16.00
31
MUELLER David
1994
SUI
14.00
32
LOGINOV Dmitry
2000
RUS
13.00
33
HUPFAUER Christian
1993
GER
12.00
34
JURITZ Aron
1995
AUT
11.00
35
NOWACZYK Michal
1996
POL
10.00
36
SCHNEEBERGER Lukas
1994
AUT
9.85
37
MESSNER Gabriel
1997
ITA
9.70
38
KAMINO Shinnosuke
1993
JPN
9.55
39
LEFEBVRE Jules
1996
CAN
9.40
40
HUBER Elias
1999
GER
9.25
41
JI Myung-kon
1982
KOR
9.10
42
SILVERMAN Myles
1997
USA
8.95
43
FERNSTAEDT Andreas
1999
GER
8.80
44
NAUMOV Mikhail
1997
RUS
8.65
45
DE OLIVEIRA Christian
1999
AUS
8.50
46
KILMER-CHOI Richard Riley
1998
CAN
8.35
47
SUZUKI Yuya
1994
JPN
8.20
48
CASTY Lino
1997
SUI
8.05
49
GAUDET Arnaud
2000
CAN
7.90
50
CHO Soung-hee
1997
KOR
7.75
51
ROSENCRANZ Ryan
1994
USA
7.60
52
GAUDET Emile
1997
CAN
7.45
53
LEE Je-jung
1992
KOR
7.30
54
CASANOVA Gian
2000
SUI
7.15
55
CHO Wan-Hee
1998
KOR
7.00
56
PETKO Semen
1999
RUS
6.85
57
KIM Dae-hwan
1997
KOR
6.70
58
KWON Yong-Hwi
2000
KOR
6.55
59
HILDEBRAND Andrew
1996
CAN
6.40
60
MOERMAN Matthijs
2000
NED
6.25
61
PROSOLOV Alexey
1974
RUS
6.10
62
ANGENEND Yannik
2000
GER
5.95
63
BATTENBERG Max
1998
GER
5.80
64
ZANON Ivan
1999
ITA
65
KIM Kyu-Won
1999
KOR
66
HONG Seung-Yeong
1998
KOR
67
HOLLESTELLE Wout
1999
NED
68
KOFLER Markus
1978
ITA
69
BARCATTA Mirko
1998
ITA
70
CAMERON Alex
1999
CAN
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run