official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEIER Daniel
1993
AUT
1:29.64
10.14
2
NOESIG Christoph
1985
AUT
+0.42
14.22
3
ZUEV Stepan
1988
RUS
+1.14
21.20
4
SENONER Jonas
1986
ITA
+1.66
26.25
5
GRUBER Christian
1993
GER
+1.89
28.48
6
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.02
29.75
7
WIESER Manuel
1990
AUT
+2.06
30.13
8
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
+2.41
33.53
9
SIEBER Bjoern
1989
AUT
+2.42
33.63
10
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+2.56
34.99
11
DORNER Clemens
1991
AUT
+2.81
37.41
12
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+2.83
37.61
13
SAUTER Paul
1994
GER
+2.91
38.38
14
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+3.01
39.35
15
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+3.28
41.97
16
VUKELIC Leo
1993
CRO
+3.39
43.04
17
DATZER Fabian
1992
GER
+3.45
43.62
18
WOLF Maximilian
1992
GER
+3.74
46.44
19
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+3.76
46.63
20
LENZ Markus
1992
GER
+3.80
47.02
21
DEJORI Daniel
1989
ITA
+3.82
47.21
22
LAENGST Heiner
1994
GER
+4.01
49.06
23
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+4.26
51.49
24
BULLEN Robert
1989
GBR
+4.95
58.18
25
WASMEIER Lukas
1994
GER
+5.32
61.77
26
BITTNER Daniel
1995
GER
+5.35
62.06
27
KRAHNERT Lucas
1995
GER
+5.52
63.71
28
BREU Raffael
1994
GER
+5.60
64.49
29
MAAS Max
1994
GER
+5.92
67.60
30
PORWOL Philipp
1995
GER
+6.17
70.02
31
TREMMEL Anton
1994
GER
+6.25
70.80
32
MEISEN Bastian
1996
GER
+6.42
72.45
33
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+7.01
78.18
34
BITTNER Dominik
1996
GER
+7.19
79.92
35
BAYER Alexander
1995
GER
+7.58
83.71
36
HEGELE Georg
1996
GER
+7.67
84.58
37
KREILINGER Markus
1996
GER
+7.80
85.84
38
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+8.13
89.05
39
VON FEILITZSCH-HANLEY Phillip
1994
GER
+8.64
94.00
40
GRAAF, VAN DER Timo
1994
NED
+9.88
106.03
41
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+11.16
118.45
42
HERZOG Michael
1996
GER
+11.96
126.22
43
DELLNER Simon
1995
GER
+12.91
135.44
44
WILLIAMS Michael Elliott
1969
JAM
+1:05.23
643.23
Did not finish 2nd run
WIMMER Simon
1996
GER
LINDNER Nico
1996
GER
PAHLETEG Joel
1996
GER
SCHMID Patrick
1996
GER
DATZER Daniel
1996
GER
STEGMANN Johannes
1996
GER
BRAECKLE Thomas
1995
GER
BRUKER Simon
1995
GER
HILL Ashley Sam
1993
GBR
SENG Benedikt
1993
GER
HIEMER Pascal
1995
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
REICH Maximilian
1995
GER
VETTER Alexander
1993
GER
MORGAN Bradley
1991
GBR
WEHRLE Tristan
1995
GER
GEYER Jai
1990
GBR
VIDOVIC Matej
1993
CRO
PISA Martin
1985
CZE
LINDEBNER Anton
1991
GER
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
BRUEDERL Timo
1989
GER
BALDWIN TJ
1990
GBR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
POEL Berend
1996
NED
STROBL Thomas
1996
GER
JOCHER Simon
1996
GER
NORYS Frederik
1996
GER
HLADIK Sebastian
1996
GER
DORN Constantin
1996
GER
NANTSCHEV Nikolai
1996
GER
STEGMANN Maximilian
1994
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
AVOORT VAN DER Valentijn
1995
NED
BRANDNER Christof
1994
GER
KLUSAK Michal
1990
POL
WALCH Magnus
1992
AUT
DELSANTE Rocco
1991
ITA
BALLERIN Andrea
1989
ITA
VRABLIK Martin
1982
CZE
PITTSCHIELER Kurt
1984
ITA
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
EISATH Michael
1990
ITA
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
Did not start 1st run