official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERNDT Ondrej
1988
CZE
1:37.69
13.01
2
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+0.22
14.63
3
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.86
19.35
4
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.02
20.53
5
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.80
26.28
6
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+2.67
32.69
7
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+2.71
32.98
8
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+2.91
34.46
9
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+2.95
34.75
9
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+2.95
34.75
11
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+3.01
35.19
12
KIM Hyeontae
1990
KOR
+3.09
35.78
13
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+3.14
36.15
14
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.26
37.04
15
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.39
38.00
16
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+3.52
38.95
17
VUKELIC William
1998
CRO
+3.66
39.99
17
SHIN Masanori
1993
JPN
+3.66
39.99
19
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+3.92
41.90
20
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+4.06
42.93
21
LEE Han-Hee
1997
KOR
+4.66
47.36
22
SEINO Koyu
1993
JPN
+4.67
47.43
23
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+4.91
49.20
24
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+5.72
55.17
25
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+5.91
56.57
26
JUNG Minsik
1997
KOR
+6.44
60.47
27
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+6.67
62.17
28
BUSTA Julian
1997
AUT
+6.72
62.54
29
GOTO Yushi
1997
JPN
+6.99
64.53
30
KUBOTA Taku
1998
JPN
+7.12
65.49
31
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+7.24
66.37
32
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
+7.32
66.96
33
BIRKNER Alexander
1998
USA
+7.38
67.40
34
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+7.42
67.70
35
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+7.60
69.02
36
STRAKA Jan
1997
CZE
+7.70
69.76
37
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+7.74
70.06
38
RICHARDS Ben
2000
NZL
+7.82
70.65
39
HAFERMAN Eric
1994
USA
+8.13
72.93
40
NISHI Sota
1996
JPN
+8.40
74.92
41
KOYAMA Kei
2000
JPN
+8.52
75.80
42
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
+9.21
80.89
43
KONNO Chikara
2000
JPN
+9.93
86.20
44
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
+10.65
91.50
45
SATO Shintaro
1996
JPN
+11.66
98.95
Did not qualify for 2nd run
SATO Shintaro
2001
JPN
XU Mingfu
1997
CHN
ZHOU Dongjun
1989
CHN
FUJIWARA Hirotsugu
1999
JPN
KNOWLES Thomas
2000
NZL
WANG Liwei
1999
CHN
DANOV Sergey
1997
KAZ
OKAMOTO Ryu
2000
JPN
GIM Kun-Hui
2000
KOR
SATO Shu
1999
JPN
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
HAGIUDA Sumitaka
1999
JPN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
SHIMADA Kazuki
2000
JPN
ITO Shugo
2000
JPN
CARLSON Hunter
1998
USA
BAE Jun-Woo
1998
KOR
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
DOBASHI Gimpei
1996
JPN
FUKATANI Mahiro
2000
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
SHIMADA Kento
1998
JPN
KOYANAGI Kazuha
2000
JPN
MORITA Koya
1997
JPN
INOMATA Yu
2000
JPN
HONG Dongkwan
1995
KOR
Did not finish 2nd run
AIHARA Shiro
2001
JPN
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
OMORI Mon
1997
JPN
CASSMAN Oscar
1998
SWE
SATO Ryuma
1999
JPN
JONSSON Carl
2000
SWE
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
NAKAZAWA Kazushi
1994
JPN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
ZHILIN Alexey
1992
RUS
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
FUNAMOTO Kanau
2001
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
SATORI Kazuki
2001
JPN
KIM Byeong-Cheol
2000
KOR
CONG Liang
1997
CHN
JANG Jae-Young
1999
KOR
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
ANDREWS Sam
1996
NZL
ITO Hodaka
1996
JPN
FUKUDA Tsukasa
1995
JPN
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
MASAKI Itsuki
1996
JPN
NAKAJIMA Shuto
1997
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
NAKATAI Katsunori
1997
JPN
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
PARK Je-yun
1994
KOR
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run