official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:27.25
13.15
2
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.06
13.65
3
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+0.19
14.72
4
HADALIN Stefan
1995
SLO
+0.23
15.05
5
MATT Michael
1993
AUT
+0.37
16.20
6
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
+0.47
17.03
7
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+0.55
17.69
8
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.71
19.01
9
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+0.83
20.00
10
BACHER Fabian
1993
ITA
+0.86
20.25
11
ADDE Andreas
1988
NOR
+1.27
23.63
12
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.47
25.28
13
BREU Raffael
1994
GER
+1.62
26.52
14
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.00
29.65
15
HEGELE Georg
1996
GER
+3.17
39.31
16
SAUTER Paul
1994
GER
+3.43
41.45
17
DATZER Daniel
1996
GER
+3.57
42.61
18
MEINERS Maarten
1992
NED
+4.39
49.38
19
RIZZI Pascal
1996
ITA
+5.77
60.76
20
DICK Lukas
1996
GER
+6.41
66.05
21
JOCHER Simon
1996
GER
+7.53
75.29
22
HERZOG Michael
1996
GER
+7.57
75.62
23
KREILINGER Markus
1996
GER
+8.16
80.49
24
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+8.23
81.07
25
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
+12.00
112.18
26
BERGMANN Johannes
1998
GER
+16.10
146.01
27
DANNEGGER Nick
1998
GER
+16.19
146.75
28
SIEGMUND Tim
1998
GER
+16.62
150.30
29
JAEGER Lucas
1998
GER
+18.14
162.84
30
DICK Philipp
1998
GER
+23.48
206.91
31
HOELZL Valentin
1997
GER
+26.36
230.68
Did not finish 2nd run
BETZ Valentin
1998
GER
KUCERA Leon
1997
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
HOCK Kevin
1998
GER
JUTZ Tobias
1995
GER
KOLB Leopold
1997
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
ALAERTS Xan
1992
BEL
KUNC Jan
1995
SLO
ZELLER Yannik
1996
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
BAYER Alexander
1995
GER
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
VACCARI Hans
1996
ITA
TREMMEL Anton
1994
GER
SCHMID Alexander
1994
GER
GRUBER Christian
1993
GER
RENNER Patrick
1995
ITA
SPIK Jakob
1994
SLO
WIESER Manuel
1990
AUT
SALA Tommaso
1995
ITA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
ALAERTS Kai
1989
BEL
GROSELJ Zan
1993
SLO
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MEITINGER Markus
1998
GER
SPECKER Nico
1996
GER
LIMMER Yannick
1998
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
MERKT Hannes
1997
GER
ENGELS Simon
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
PELTOLA Olli
1998
FIN
DAUMANN Jan
1997
GER
ETHERTON Sam
1997
AUS
NANTSCHEV Simon
1998
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
PAHLETEG Joel
1996
GER
WIDL Maximilian
1995
GER
ROTKAMM Urs
1997
GER
BOLSINGER Nico
1994
GER
SCHMID Tobias
1997
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
BAUR Tobias
1997
GER
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
ABRAMOVIC Marko
1996
CRO
NORYS Frederik
1996
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
SCHWAIGER Johann
1994
GER
DA VILLA Davide
1995
ITA
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run