official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
1:46.19
6.00
2
MURISIER Justin
1992
SUI
+0.85
11.76
3
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+0.96
12.51
4
RYDING Dave
1986
GBR
+1.06
13.19
5
STRASSER Linus
1992
GER
+1.12
13.59
6
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+1.19
14.07
7
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.21
14.20
8
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.24
14.41
9
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.25
14.48
10
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+1.35
15.15
11
GINNIS AJ
1994
USA
+1.41
15.56
12
BAECK Axel
1987
SWE
+1.53
16.37
13
PHILP Trevor
1992
CAN
+1.64
17.12
14
LINDH Calle
1990
SWE
+1.65
17.19
15
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+1.96
19.29
16
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+2.12
20.37
17
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+2.15
20.58
18
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.20
20.92
19
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.25
21.26
20
STEHLE Dominik
1986
GER
+2.31
21.66
21
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
+2.39
22.20
22
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+2.42
22.41
23
CHODOUNSKY David
1984
USA
+2.43
22.48
24
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+2.47
22.75
24
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.47
22.75
26
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+2.49
22.88
27
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+2.58
23.49
28
AERNI Luca
1993
SUI
+2.69
24.24
29
BROWN Phil
1991
CAN
+2.74
24.58
30
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+2.75
24.65
31
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+2.89
25.60
32
READ Erik
1991
CAN
+3.19
27.63
33
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
+3.30
28.37
34
ANKENY Michael
1991
USA
+3.33
28.58
35
KUERNER Miha
1987
SLO
+3.36
28.78
36
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.64
30.68
37
ADDE Andreas
1988
NOR
+3.70
31.09
38
ENGEL Mark
1991
USA
+3.75
31.43
39
GROSELJ Zan
1993
SLO
+3.92
32.58
40
ISHII Tomoya
1989
JPN
+3.95
32.78
41
BUFFET Robin
1991
FRA
+3.99
33.05
42
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+4.21
34.55
43
SPIK Jakob
1994
SLO
+4.26
34.88
44
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+4.39
35.77
45
SALA Tommaso
1995
ITA
+4.51
36.58
46
HADALIN Stefan
1995
SLO
+4.53
36.71
47
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+4.71
37.94
48
KONO Kyosuke
1991
JPN
+4.79
38.48
49
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+5.09
40.51
Did not qualify for 2nd run
ALLEGRE Nils
1994
FRA
JENOT Olivier
1988
MON
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
CARRERAS Pol
1990
ESP
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
SIMONET Sandro
1995
SUI
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
NARITA Hideyuki
1993
JPN
RASANEN Joonas
1989
FIN
KASPER Nolan
1989
USA
KELLEY Robby
1990
USA
ROBERTS Hig
1991
USA
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
STUKOV Maksim
1994
RUS
TAKKI Teddy
1996
FIN
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
BACHER Fabian
1993
ITA
MAURBERGER Simon
1995
ITA
NIEMELA Arttu
1994
FIN
CASSMAN Anton
1993
SWE
KUUKKA Justus
1994
FIN
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
RIORDA Luca
1993
ITA
LUUKKO Max
1994
FIN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
ZAMPA Andreas
1993
SVK
MALMSTROM Victor
1991
FIN
RASCHNER Dominik
1994
AUT
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
ALAERTS Kai
1989
BEL
GALEOTTI Greg
1992
FRA
ROCHAT Marc
1992
SUI
RIZZO Maxime
1993
FRA
BALLERIN Andrea
1989
ITA
SUGAI Ryo
1991
JPN
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
STRICKER Martin
1991
SUI
DAHL Juho
1994
FIN
GASPOZ Vincent
1991
SUI
BONVIN Anthony
1994
SUI
WIESER Manuel
1990
AUT
LELEU Theo
1992
FRA
LUITZ Stefan
1992
GER
GREGORAK Will
1990
USA
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
SAMSAL Dalibor
1985
HUN
THEOLIER Steven
1990
FRA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
THOULE Nicolas
1990
FRA
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
Disqualified 1st run