official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROBERTS Hig
1991
USA
1:32.93
9.86
2
BROWN Phil
1991
CAN
+0.05
10.25
3
KETTERER David
1993
GER
+0.48
13.58
4
BARWOOD Adam
1992
NZL
+0.67
15.05
5
PHILP Huston
1997
CAN
+1.25
19.54
6
DRILLER Garret
1996
USA
+1.39
20.63
7
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+1.71
23.11
8
READ Jeffrey
1997
CAN
+1.83
24.04
9
VIETZE Sandy
1993
USA
+1.89
24.50
10
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+1.94
24.89
11
NEF Tanguy
1996
SUI
+2.07
25.90
12
ESTEVE Axel
1994
AND
+2.18
26.75
12
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
+2.18
26.75
14
GREIG Rob
1994
CAN
+2.27
27.45
15
GARAND Dominique
1991
CAN
+2.30
27.68
16
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+2.53
29.46
17
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
+2.59
29.93
18
STEFFEY George
1997
USA
+2.71
30.86
19
LEEVER Alex
1995
USA
+3.05
33.49
20
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+3.37
35.97
21
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+3.53
37.21
22
CARRY Patrick
1995
CAN
+3.58
37.60
23
HAYES Colin
1994
USA
+3.97
40.62
24
SOETAERT Michael
1996
CAN
+4.58
45.34
25
SEYMOUR Jett
1998
USA
+4.63
45.73
26
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+4.71
46.35
27
KELSEY Sky
1997
USA
+4.88
47.67
28
DUFFY Drew
1995
USA
+5.01
48.68
29
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+5.07
49.14
30
WINTERS Luke
1997
USA
+5.20
50.15
31
RADAMUS River
1998
USA
+5.27
50.69
32
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+5.51
52.55
33
BROWN Griffin
1995
USA
+5.60
53.25
34
YOUNG Joseph
1996
CAN
+6.25
58.28
35
MORSE Sam
1996
USA
+6.28
58.52
36
FARROW Tanner
1993
USA
+6.68
61.62
37
ALKIER Justin
1998
CAN
+6.75
62.16
38
TOMLINSON Henry
1995
USA
+7.09
64.79
39
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+8.30
74.17
40
FARRELL Bobby
1991
USA
+14.95
125.69
41
DILLING Jacob
1999
USA
+15.66
131.19
Did not finish 2nd run
GOUGEON Jake
1996
CAN
LUEL Henry
1998
CAN
NEGOMIR Kyle
1998
USA
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
SLATTERY Logan
1997
USA
BELL Jeffrey
1993
CAN
FRISK David
1997
SWE
GRASIC Martin
1995
CAN
COULET Gabriel
1994
FRA
ALAYRACH Josh
1995
AND
BRATH Joergen
1991
NOR
NEUHAUSER David
1993
AUT
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
ST-GERMAIN William
1992
CAN
BJERTNESS Endre
1992
NOR
WOOLSON Thomas
1993
USA
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
Did not qualify for 2nd run
TIESSEN Jacques
1999
CAN
TWEED Cole
1999
CAN
DODS Logan
1999
CAN
SHARP Jedd
1999
CAN
WOOLLEY Kasper
1999
CAN
DODS Taylor
2000
CAN
VALENTIN Alexander
1999
CAN
MACALUSO Matthew
1999
USA
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
SCARABOSIO Alvise
1999
ITA
KNORPP Griffin
1998
USA
SNYDER Will
1998
USA
HILL Dawson
1999
CAN
DAVIDSON Brian
1996
USA
BAROUNOS Alex
1995
GBR
COOK Carson
1998
CAN
HOLM Marcus
1998
CAN
DERWIN Colbey
1997
NZL
COULL Harrison
1997
AUS
JO Kwang-ho
1995
KOR
LEE Dong-geun
1994
KOR
LEGREE Ben
1996
CAN
NACIUK Anthony
1994
CAN
YATES Cooper
1997
CAN
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
WALL Sam
1998
CAN
LANGE Colby
1999
USA
HEJNA Ethan
1998
USA
WALLACE Liam
1999
CAN
GILE Bridger
1999
USA
MILLER Andrew
1998
USA
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
MCLAUGHLIN Prescott
1992
USA
DOMONOSKE David
1997
USA
BROOKS Dylan
1992
USA
KEANE Jack
1998
USA
FOURNIER Simon
1997
CAN
MARSHALL Tucker
1990
USA
Did not finish 1st run
OSTRANDER Walter
2000
CAN
SANGWINE Thomas
2000
CAN
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
WILSON Andrew
1999
CAN
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
CLAY Harrison
2000
CAN
JORDAN Asher
1999
CAN
WEBSTER Ryan
1998
CAN
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
DUPRATT Samuel
1993
USA
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
KIM Seul-kyung
1991
KOR
SPROCK Ty
1995
USA
KIRWOOD Clayton
1996
USA
DYMOND Cameron
1998
CAN
GRUBER Christian
1993
GER
KIM Dong-woo
1995
KOR
SHARP Keegan
1997
CAN
FUCIGNA Peter
1996
USA
FEASEY Willis
1992
NZL
ARVIDSSON Erik
1996
USA
CRAWFORD James
1997
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run