official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MONSEN Marcus
1995
NOR
1:45.04
6.00
2
TORSTI Samu
1991
FIN
+0.20
7.87
3
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.25
8.33
4
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+0.30
8.80
5
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
+0.42
9.92
6
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+0.46
10.29
7
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+0.59
11.50
8
ODERMATT Marco
1997
SUI
+0.65
12.06
8
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.65
12.06
10
MATHIS Marcel
1991
AUT
+0.79
13.37
11
STRASSER Linus
1992
GER
+0.83
13.74
12
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+0.96
14.96
13
JENAL Sandro
1992
SUI
+1.04
15.70
14
NANI Roberto
1988
ITA
+1.06
15.89
15
SCHMID Alexander
1994
GER
+1.09
16.17
16
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.10
16.26
17
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+1.11
16.36
18
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.22
17.38
19
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
+1.49
19.90
20
GATEAU Elie
1995
FRA
+1.65
21.39
21
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.66
21.49
22
MUELLER Joel
1992
SUI
+1.70
21.86
23
AERNI Luca
1993
SUI
+1.80
22.79
24
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+1.83
23.07
25
GENOUD Amaury
1993
SUI
+1.95
24.19
26
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+2.08
25.41
27
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+2.09
25.50
28
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+2.17
26.25
29
NOGER Cedric
1992
SUI
+2.20
26.53
30
STROLZ Johannes
1992
AUT
+2.54
29.70
31
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.56
29.88
32
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+2.57
29.98
33
POPOV Albert
1997
BUL
+2.76
31.75
34
VERDU Joan
1995
AND
+3.18
35.67
35
HAUGAN Timon
1996
NOR
+3.22
36.04
36
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.31
36.88
37
ROULIN Gilles
1994
SUI
+3.34
37.16
38
SORIO Daniele
1994
ITA
+3.56
39.21
39
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+3.85
41.92
40
ROEA Henrik
1995
NOR
+3.96
42.95
41
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+4.02
43.51
41
MEINERS Maarten
1992
NED
+4.02
43.51
43
BARWOOD Adam
1992
NZL
+4.26
45.74
44
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+4.27
45.84
45
SPARR Maurus
1998
SUI
+4.38
46.86
46
PERRIER Paul
1995
FRA
+4.49
47.89
47
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
+4.88
51.53
48
CASSMAN Anthon
1993
SWE
+4.93
52.00
49
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+5.69
59.09
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
LAIDLAW Harry
1996
AUS
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
MOOSER Marc
1993
SUI
WASMEIER Lukas
1994
GER
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
ESTEVE Axel
1994
AND
EFIMOV Simon
1996
RUS
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
BISSIG Semyel
1998
SUI
FALGOUX Remy
1996
FRA
ILIANO Nicholas
1992
SUI
PYASIK Evgenij
1993
RUS
RAPOSO Charlie
1996
GBR
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
GUILLOT Victor
1996
FRA
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
GUT Ian
1995
SUI
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
RUBIE Brennan
1991
USA
BALLERIN Andrea
1989
ITA
ZINGERLE Alex
1992
ITA
SCHWARZ Marco
1995
AUT
PLEISCH Manuel
1990
SUI
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
Disqualified 1st run