official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
VIDOVIC Matej
1993
CRO
40.17
9.00
2
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.25
13.48
3
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.35
15.27
4
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.42
16.53
5
KOLEGA Elias
1996
CRO
+0.46
17.24
6
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.65
20.65
7
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.69
21.37
8
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.79
23.16
9
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.85
24.24
10
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.00
26.92
11
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.07
28.18
12
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.08
28.36
13
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.09
28.54
14
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.11
28.90
15
ENGEL Mark
1991
USA
+1.13
29.25
16
SIMONET Sandro
1995
SUI
+1.18
30.15
17
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.19
30.33
18
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.27
31.76
19
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.30
32.30
20
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+1.32
32.66
21
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.36
33.38
22
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.42
34.45
23
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.52
36.24
24
STROLZ Johannes
1992
AUT
+1.53
36.42
25
ANKENY Michael
1991
USA
+1.54
36.60
26
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.56
36.96
27
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.60
37.68
28
SPIK Jakob
1994
SLO
+1.62
38.04
29
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+1.65
38.57
30
GINNIS AJ
1994
USA
+1.71
39.65
31
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+1.93
43.59
32
BONVIN Anthony
1994
SUI
+2.11
46.82
33
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.25
49.33
34
NORYS Frederik
1996
GER
+2.27
49.69
35
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+2.29
50.05
35
BISSIG Semyel
1998
SUI
+2.29
50.05
37
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+2.41
52.20
37
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.41
52.20
39
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.42
52.38
40
FALAT Matej
1993
SVK
+2.54
54.53
41
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
+2.70
57.39
42
KATO Seigo
1998
JPN
+3.65
74.42
43
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+3.70
75.32
44
SAUTER Paul
1994
GER
+3.81
77.29
45
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+4.19
84.10
46
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+8.50
161.35
Did not finish 1st run
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
SENCAR Dusan
1996
SLO
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
NOGER Cedric
1992
SUI
BRIGNONE Davide
1993
ITA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
HOFER Alex
1994
ITA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
HAUGAN Timon
1996
NOR
SCHMID Alexander
1994
GER
TESTA Andrea
1991
ITA
JASICZEK Michal
1994
POL
ALAERTS Kai
1989
BEL
KONO Kyosuke
1991
JPN
NOEL Clement
1997
FRA
CASSMAN Anthon
1993
SWE
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
SALARICH Joaquim
1994
ESP
LIBERATORE Federico
1995
ITA
NAKAMURA Shun
1995
JPN
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
POPOV Albert
1997
BUL
DA VILLA Davide
1995
ITA
ROCHAT Marc
1992
SUI
KELLEY Robby
1990
USA
RASCHNER Dominik
1994
AUT
KUERNER Miha
1987
SLO
RODES Istok
1996
CRO
Did not start 1st run