official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
1:38.84
9.98
2
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+0.65
14.71
3
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+1.18
18.58
4
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.23
18.94
5
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+1.30
19.45
6
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.46
20.62
7
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+2.77
30.16
8
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.79
30.30
9
LEONSAARI Antti
1997
FIN
+3.35
34.38
10
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+3.47
35.26
10
NIHTILA Niklas
1996
FIN
+3.47
35.26
12
TAJET Simen
1993
NOR
+3.91
38.46
13
GEDRA Zaks
1998
LAT
+4.30
41.30
14
PERSSON Jesper
1995
SWE
+4.36
41.74
15
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+4.48
42.61
16
STRAND Andreas
1998
NOR
+4.65
43.85
17
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+5.10
47.13
18
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+5.58
50.63
19
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+5.65
51.14
20
PARTANEN Jose
1998
FIN
+6.12
54.56
21
RAATIKAINEN Valtteri
1998
FIN
+6.55
57.69
22
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+6.70
58.79
23
KERBER Maximilian
1997
AUT
+6.90
60.24
24
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+7.00
60.97
25
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+9.19
76.92
26
TORVINEN Turo
2000
FIN
+9.27
77.51
27
KROGH Constantin
1998
NOR
+9.75
81.00
28
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+10.45
86.10
29
MARKLUND Emil
1999
SWE
+13.49
108.25
30
ANDA Eirik
1997
NOR
+17.36
136.44
31
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
+17.88
140.23
32
ZAVECKAS Giedrius
1963
LTU
+37.69
284.53
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BELAKOVS Edgars
1999
LAT
REISMANN Robin
2000
EST
JANSONS Alberts
2000
LAT
JEKABSONS Jorens
2000
LAT
CERNEVSKIS Kristers
1999
LAT
LAZDANS Kristaps
2000
LAT
LOSS Daniels
2000
LAT
KUZNETCOV Artem
2000
RUS
ALEKSANDRAVICIUS Vilius
1995
LTU
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
HAMALAINEN Aapo
1999
FIN
BRISHKA Roberts
1993
LAT
OPMANIS Elvis
1997
LAT
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
HALTTUNEN Arttu
1997
FIN
MAKLIN Eemeli
2000
FIN
PALANDER Saku
1997
FIN
LOEF Max
1997
SWE
PESOLA Elias
1998
FIN
SILFAELT Johan
1996
SWE
BERGMAN Antti
1997
FIN
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
KUIKKANIEMI Tuukka
1998
FIN
VUORI Justus
1999
FIN
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
AATAMILA Leo
1999
FIN
WIKSTROM William
1995
FIN
WICKBERS Linus
1994
SWE
PELTOLA Olli
1998
FIN
KERANEN Emil
1999
FIN
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
KUKKONEN Niko
2000
FIN
LEHTO Elian
2000
FIN
KUUSLA Henri
1997
FIN
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
LAINE Tormis
2000
EST
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
WESTERMARCK William
1997
FIN
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
TUONONEN Henry
1997
FIN
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
HELEN Helmer
1998
FIN
TORSTI Samu
1991
FIN
BACK Robin
1996
FIN
AHO Saku
1997
FIN
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
TAKKI Teddy
1996
FIN
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
GRYM Hannes
1996
SWE
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
MALMSTROEM Victor
1991
FIN
SOLHEIM Aage
1996
NOR
RASANEN Joonas
1989
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run