official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GALEOTTI Greg
1992
FRA
1:47.92
11.62
2
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.77
18.61
3
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+0.86
19.43
4
VINATZER Alex
1999
ITA
+0.92
19.97
5
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.02
20.88
6
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.16
22.15
7
SORIO Daniele
1994
ITA
+1.29
23.33
8
GUILLOT Victor
1996
FRA
+1.31
23.52
9
FALGOUX Remy
1996
FRA
+1.34
23.79
10
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+1.44
24.70
11
FANTINO Antonio
1991
ITA
+1.70
27.06
12
PASINI Giovanni
1994
ITA
+1.93
29.15
13
MUELLER Joel
1992
SUI
+2.06
30.33
14
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+2.19
31.51
15
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+2.22
31.78
16
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+2.30
32.51
17
ILIANO Nicholas
1992
SUI
+2.48
34.14
18
HOFER Alex
1994
ITA
+2.51
34.41
19
GATEAU Elie
1995
FRA
+2.73
36.41
20
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
+2.84
37.41
21
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+2.89
37.86
22
MOOSER Marc
1993
SUI
+2.95
38.41
23
TARANZANO Luca
1998
ITA
+3.07
39.50
24
QUAQUARELLI Nicola
1993
ITA
+3.14
40.13
25
NIEDERMAIR Daniel
1996
ITA
+3.97
47.67
26
VALLORY Mirko
1997
ITA
+4.36
51.21
27
CODEGA Ivan
1992
ITA
+4.40
51.58
28
ORTEGA Ricard
1996
ESP
+4.75
54.75
29
SCHMUCK Martin
1997
ITA
+4.81
55.30
30
RIGAMONTI Giacomo
1996
ITA
+5.11
58.02
31
PADELLO Paolo
1997
ITA
+5.30
59.75
32
ROSSI Patrick
1996
ITA
+5.35
60.20
33
TAGLIAFERRI Thomas
1997
ITA
+5.41
60.75
34
DE ZAN Diego
1999
ITA
+5.71
63.47
35
SCURI Alessandro
1997
ITA
+5.89
65.11
36
CORDONE Stefano
1999
ITA
+5.92
65.38
37
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+6.94
74.64
38
DATI Matteo
1998
ITA
+7.00
75.19
39
ALLIOD Benjamin
2000
ITA
+7.07
75.82
40
POLIG Fabian
1998
ITA
+7.23
77.27
41
GASPARINI Michele
1999
ITA
+7.77
82.18
42
SUMMERER Manuel
1998
ITA
+8.22
86.26
43
PRANTL Manuel
1999
ITA
+9.46
97.52
44
PIZZATO Matteo
2000
ITA
+10.32
105.33
45
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+11.19
113.23
46
KLINGENSCHMID Andreas
1998
AUT
+12.55
125.58
47
PEDROLINI Lorenzo
2000
ITA
+16.24
159.09
48
AGNELLI Alex Ayrton
2000
ITA
+17.27
168.45
49
BIZZOCCHI Lorenzo
1993
SMR
+18.93
183.52
Did not finish 2nd run
GIACCHERINI Lorenzo
2000
ITA
CELLI Guglielmo
2000
ITA
MOLIGNONI Kevin
1999
ITA
SERI Gianluca
1997
ITA
CASARTELLI Athos
1997
ITA
SALARICH Joaquim
1994
ESP
BERETTA Filippo
1996
ITA
SCAGLIONE Giacomo
1997
ITA
LEKAENE Sacha
1998
FRA
ORTEGA Albert
1998
ESP
BELTRAME Andrea
1997
ITA
POMPEI Giovanni
1997
ITA
PARISI Davide
1996
ITA
BRONDEX Alexis
1996
FRA
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
MANFRINI Marco
1992
ITA
DELSANTE Rocco
1991
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
CIOLINA Lorenzo
2000
ITA
DIMAI Zeno
2000
ITA
KIEM Lukas
1999
ITA
BONARELLI Aurelio
1997
ITA
MATTAI DEL MORO Leonardo
1996
ITA
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
LOCHMANN Simon
1999
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
GARAY Aingeru
1998
ESP
FILIPPI Davide
1999
ITA
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
SPAGOLLA Alberto
1996
ITA
GRECCHI Riccardo
1996
ITA
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
GORI Francesco
1997
ITA
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
SATRIANI Lorenzo
1997
ITA
NOEL Clement
1997
FRA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
TEDDE Michael
1998
ITA
ZINGERLE Alex
1992
ITA
Did not start 1st run