official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEITGEB Richard
1994
AUT
1:55.16
7.91
2
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+1.28
15.91
3
KOGLER Tobias
1996
AUT
+1.41
16.73
4
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+1.44
16.91
5
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.60
17.91
6
NYBERG Jonas
1990
SWE
+1.87
19.60
7
PIOLAINE Simon
1997
FRA
+1.91
19.85
8
SORIO Francesco
1997
ITA
+2.12
21.16
9
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+2.14
21.29
10
BEGUELIN Axel
1997
SUI
+2.53
23.73
11
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.61
24.23
11
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+2.61
24.23
13
GRUBER Christof
1995
AUT
+2.76
25.17
14
STRICKER Martin
1991
SUI
+2.95
26.35
15
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+3.20
27.92
16
KRALJ Zan
1997
SLO
+3.30
28.54
17
HEHLI Gian-Andrea
1997
SUI
+3.33
28.73
18
HYSKA Martin
1994
SVK
+3.60
30.42
19
PERSSON Jesper
1995
SWE
+3.61
30.48
20
ZELGER Gian
1996
SUI
+3.76
31.42
20
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+3.76
31.42
22
ZIKA Adam
1989
CZE
+3.98
32.79
23
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+4.34
35.04
24
PAULUS Daniel
1994
CZE
+4.52
36.17
25
DOBLER Yannik
1997
SUI
+4.53
36.23
26
STUKOV Maksim
1994
RUS
+4.69
37.23
27
TENTORI Michelangelo
1991
ITA
+4.78
37.80
28
LAJOIE Vincent
1993
CAN
+6.85
50.74
29
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+7.01
51.74
30
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+7.24
53.18
31
OHLSSON Erik
1995
SWE
+7.98
57.80
32
KRAL Petr
1996
CZE
+8.06
58.30
33
STEPAN Martin
1995
CZE
+8.93
63.74
34
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+9.76
68.93
35
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
+15.02
101.82
36
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
+22.71
149.90
37
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+23.54
155.09
38
SAYFIDDINI Nizomiddin
1999
TJK
+49.81
319.33
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
NATADZE Shota
1996
GEO
OGBAIDZE Sandro
1996
GEO
SOKHIBNAZARI Turusunmurod
1996
TJK
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
SYSSOYEV Alexey
1996
KAZ
BUKHARBAEV Damir
1996
UZB
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
DANOV Sergey
1997
KAZ
ABOU JAOUDE Alexandre
1996
LBN
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
BEHLOK Allen
1998
LBN
TOPALOGLU Mustafa
1996
TUR
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
ALEKSANDRAVICIUS Vilius
1995
LTU
TUKHTAEV Kamiljon
1997
UZB
ZINA Jeffrey
1998
LBN
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
KATRENIC Henrich
1998
SVK
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
DENIZ Serdar
1997
TUR
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
RIGAMONTI Giacomo
1996
ITA
VITTORI Antonio
1997
ITA
DELSANTE Rocco
1991
ITA
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
SZEPESI Bertold
1990
HUN
ALAERTS Xan
1992
BEL
KOTZMANN Adam
1993
CZE
MERCIER ROBIN William
1995
CAN
TOUTANT Simon-Claude
1991
CAN
LAMHAMEDI Adam
1995
MAR
RIVET Philippe
1992
CAN
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
ARENE Martin
1996
FRA
EFIMOV Simon
1996
RUS
FALAT Matej
1993
SVK
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
Did not start 1st run