official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
2:03.76
6.00
2
AGNELLI Nicole
1992
ITA
+0.02
6.14
3
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+0.29
8.09
4
CURTONI Elena
1991
ITA
+0.32
8.30
5
MARSAGLIA Francesca
1990
ITA
+0.43
9.09
6
BREM Eva-Maria
1988
AUT
+0.45
9.24
7
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
+0.57
10.10
8
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+0.67
10.82
9
TVIBERG Maria Therese
1994
NOR
+0.84
12.04
10
HECTOR Sara
1992
SWE
+0.94
12.76
11
KIRCHGASSER Michaela
1985
AUT
+1.03
13.41
11
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.03
13.41
13
WIRTH Barbara
1989
GER
+1.26
15.06
14
BAUD Adeline
1992
FRA
+1.30
15.35
15
NICOLUSSI Kerstin
1994
AUT
+1.39
16.00
16
BARIOZ Taina
1988
FRA
+1.42
16.21
17
PREFONTAINE Marie-Pier
1988
CAN
+1.46
16.50
18
SOPPELA Merle
1991
FIN
+1.85
19.30
19
MIRADOLI Romane
1994
FRA
+1.97
20.17
20
SUTER Corinne
1994
SUI
+2.07
20.89
21
STRACHOVA Sarka
1985
CZE
+2.08
20.96
22
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+2.16
21.53
23
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+2.18
21.68
24
KOEHLE Stefanie
1986
AUT
+2.21
21.89
25
PUCHNER Mirjam
1992
AUT
+2.24
22.11
26
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+2.54
24.27
27
MAIER Kerstin
1993
AUT
+2.62
24.84
28
GUEST Charlotte
1993
GBR
+2.83
26.35
29
MOELGG Manuela
1983
ITA
+2.86
26.57
30
HAEHLEN Joana
1992
SUI
+3.04
27.86
31
HOLDENER Wendy
1993
SUI
+3.10
28.29
32
KOPP Rahel
1994
SUI
+3.21
29.08
33
ROBNIK Tina
1991
SLO
+3.41
30.52
34
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+3.68
32.46
35
REISS Lisa-Maria
1993
AUT
+3.77
33.11
36
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+3.97
34.55
37
BUCIK Ana
1993
SLO
+4.19
36.13
38
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
+4.72
39.94
39
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+4.75
40.16
40
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+5.23
43.61
41
LAPANJA Lila
1994
USA
+5.35
44.47
42
SMEDH Veronica
1988
SWE
+5.40
44.83
43
KOECK Hannah
1994
AUT
+5.56
45.98
44
CRAWFORD Candace
1994
CAN
+6.20
50.59
45
REISINGER Elisabeth
1996
AUT
+7.83
62.31
Did not qualify for 2nd run
MATSOTSKA Bogdana
1989
UKR
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
ST-GERMAIN Laurence
1994
CAN
GRENIER Valerie
1996
CAN
WESS Sandra
1995
GER
NORBYE Tuva
1996
NOR
GASSLITTER Verena
1996
ITA
GRAESDAL Mille
1994
NOR
GHENT Abby
1992
USA
SKJOELD Maren
1993
NOR
ROTH Julia
1993
CAN
CHRISTENSEN Nora Grieg
1995
NOR
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
MARNO Anna
1992
USA
PETERSON Foreste
1993
USA
HAASER Ricarda
1993
AUT
VOGEL Nadja
1990
SUI
DORSCH Patrizia
1994
GER
MOLTZAN Paula
1994
USA
WILD Simone
1993
SUI
HALME Nina
1990
FIN
BUREEVA Vladislava
1989
RUS
Did not finish 2nd run
TRUPPE Katharina
1996
AUT
BEDAREVA Maria
1992
RUS
WIESLER Maren
1993
GER
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
TILLEY Alexandra
1993
GBR
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
DYGRUBER Julia
1991
AUT
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
AGERER Lisa Magdalena
1991
ITA
SUTER Jasmina
1995
SUI
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
PICHLER Karoline
1994
ITA
LAVTAR Katarina
1988
SLO
HOESL Simona
1992
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TISSIER Loraine
1995
FRA
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
GASIENICA- GLADCZAN Agnieszka
1987
POL
FLURY Jasmine
1993
SUI
PROSTEVA Elena
1990
RUS
MASSIOS Marie
1992
FRA
TOMMY Mikaela
1995
CAN
ELLENBERGER Andrea
1993
SUI
LOESETH Mona
1991
NOR
ORTLIEB Nina
1996
AUT
BASSINO Marta
1996
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run