official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PIOLAINE Simon
1997
FRA
1:33.88
25.36
2
BAUDIN Loic
1997
FRA
+0.06
25.82
3
ESTEVE Axel
1994
AND
+0.28
27.51
4
ALAYRACH Josh
1995
AND
+0.30
27.66
5
AMIEZ Steven
1998
FRA
+0.37
28.20
6
SALERNO Hugo
1995
FRA
+0.42
28.58
7
LONGUEPEE Enzo
1997
FRA
+0.50
29.19
8
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+0.76
31.19
9
FOUQUES Thibault
1998
FRA
+1.12
33.95
10
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+2.26
42.69
11
BAMERT Robin
1998
FRA
+2.34
43.31
12
CHAUVET Jeremy
1999
FRA
+2.42
43.92
13
SOMELET Matis
1998
FRA
+2.47
44.30
14
BOULANGER Alexis
1994
FRA
+3.44
51.74
15
COURRIEU Kevin
1997
AND
+3.62
53.12
15
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+3.62
53.12
17
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
+3.65
53.35
18
INNES Iain
1998
GBR
+3.80
54.50
19
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+5.73
69.31
20
MIRANNE Theo
2000
FRA
+6.20
72.91
21
BESSON Victor
1999
FRA
+6.41
74.52
22
FRESQUET Axel
1998
FRA
+6.57
75.75
23
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+6.67
76.51
24
FLEURANCE Louis
1998
FRA
+6.88
78.13
25
CLEMENT Aubin
1996
FRA
+6.92
78.43
26
YATES SMITH Fred
1999
FRA
+6.96
78.74
27
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+7.30
81.35
28
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+7.53
83.11
29
GIRAUD Victor
2000
FRA
+7.56
83.34
30
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+8.79
92.77
30
JAY Alexis
2000
FRA
+8.79
92.77
32
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+9.15
95.53
33
CRETET Bastien
1999
FRA
+9.37
97.22
34
NORAZ Tony
2000
FRA
+9.53
98.45
35
BUET Gauthier
1999
FRA
+9.93
101.52
36
VAUGHTON Max
1999
FRA
+9.94
101.59
37
PASQUIER Thomas
2000
FRA
+10.31
104.43
38
SCHIELE Louis
1999
FRA
+11.05
110.11
39
TRIBOTE Axel
1996
FRA
+11.61
114.40
40
BARES Loris
1999
FRA
+12.47
121.00
41
PARAND Loevan
1999
FRA
+12.51
121.30
42
MOLLARD Leo
2000
FRA
+12.52
121.38
43
PERRILLAT MERCEROT Simon
2000
FRA
+12.61
122.07
44
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
+13.02
125.22
45
COLOMBINO Andrea
2000
ITA
+15.91
147.38
46
YVROUD Matisse
1999
FRA
+19.27
173.15
47
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
+30.67
260.58
Did not finish 2nd run
SAINT JOURS Louis
2000
FRA
PASLIER Paul
2000
FRA
CARBONERO Adrien
1999
FRA
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
ESTIENNE Quentin
2000
FRA
BATIN Luca
1999
FRA
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
TOURNIER Matthieu
1999
FRA
PAGET Ambroise
1999
FRA
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
LOPEZ Theo
2000
FRA
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
GUILLOT Clement
1999
FRA
LUIK Juhan
1997
EST
CAILLOT Ken
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
TRILLOU Adrien
1996
FRA
ARENE Martin
1996
FRA
COLTIER Alexandre
1996
FRA
BRONDEX Alexis
1996
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
ROUMY Come
1998
FRA
KITZINGER Jeremy
1997
FRA
LARDANT Tom
1998
FRA
DURANDO Pierre
1999
FRA
PIANCASTELLI Robin
2000
FRA
CHAMBET Tom
2000
FRA
PANARELLO Francesco
2000
FRA
LORIN Corentin
1999
FRA
GURI Robin
2000
FRA
BOURY Florian
2000
FRA
SCHMIDT Arnaud
1999
FRA
GARCIA Esteban
2000
FRA
LARRIU Daniel
2000
ESP
VALLATI Florian
1999
FRA
BORGOGNO Mattia
2000
ITA
VUARAND Enzo
2000
FRA
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
PALLANDRE Emile
1999
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
MASSON Dylan
1999
FRA
BARRACHIN Emile
1999
FRA
MABBOUX Vadim
1999
FRA
REILLER Antonin
1999
FRA
TUAIRE Louis
1999
FRA
KEJVAL Martin
1995
CZE
FRESQUET Adrien
1999
FRA
MEYER Martin
1998
FRA
SABATIER Fabien
1999
FRA
SARREMEJANE Nicolas
1990
FRA
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
ROGERS Nelson
1999
FRA
MISSE Aria
1997
AND
FIVEL Sacha
1998
FRA
LEKAENE Sacha
1998
FRA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
SOLSONA Robert
1995
AND
MAITRE Thomas
1992
FRA
LORIOT Florian
1998
FRA
LELEU Theo
1992
FRA
LETITRE Theo
1997
FRA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
MASSON Adrien
1997
FRA
LAGIER Jeremie
1998
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run