official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZINGERLE Alex
1992
ITA
2:01.93
9.00
2
HADALIN Stefan
1995
SLO
+0.29
11.33
3
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.78
15.27
4
KRANJEC Zan
1992
SLO
+1.13
18.08
5
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.26
19.13
6
WALCH Magnus
1992
AUT
+1.27
19.21
7
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+1.81
23.55
8
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.83
23.71
9
KOLEGA Elias
1996
CRO
+2.44
28.61
10
HROBAT Miha
1995
SLO
+2.46
28.77
11
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+2.77
31.26
12
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.80
31.50
13
SORIO Daniele
1994
ITA
+3.00
33.11
14
PICCARD Roy
1993
FRA
+3.12
34.08
15
GRATZ Fabian
1997
GER
+3.18
34.56
16
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+3.29
35.44
17
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+3.56
37.61
18
RONCI Giordano
1992
ITA
+3.58
37.77
19
GATEAU Elie
1995
FRA
+3.71
38.82
20
GRAMMEL Anton
1998
GER
+3.73
38.98
21
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+4.04
41.47
22
FEASEY Willis
1992
NZL
+4.08
41.79
23
PERSSON Jesper
1995
SWE
+4.14
42.27
24
KOECK Niklas
1992
AUT
+4.26
43.24
25
RAVANEL Louis
1997
FRA
+4.67
46.53
26
THAURER Stefan
1999
AUT
+4.93
48.62
27
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+5.00
49.19
28
FIVEL Sacha
1998
FRA
+5.21
50.87
29
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+5.39
52.32
30
BOLZ Jonas
1999
GER
+5.50
53.21
31
FETSCHER Moritz
1999
GER
+5.92
56.58
32
FOUQUES Thibault
1998
FRA
+5.93
56.66
33
VUKELIC William
1998
CRO
+5.95
56.82
34
BOZIC Borut
2000
SLO
+6.38
60.28
35
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+6.71
62.93
36
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+6.85
64.06
37
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+7.52
69.44
38
CUFAR Anze
1998
SLO
+7.61
70.16
39
AMMAN Sebastian
2000
GER
+7.84
72.01
40
KUKKONEN Niko
2000
FIN
+8.27
75.47
41
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
+8.90
80.53
42
TAHIRI Albin
1989
KOS
+11.57
101.99
43
POLAK Luka
1997
SLO
+11.61
102.31
44
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+12.30
107.86
45
KROTA Filip
2000
CRO
+12.59
110.19
46
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+17.61
150.54
47
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+17.76
151.74
48
FINDLAY Shaun
2000
AUS
+21.44
181.32
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
SIROKI Lovro
1999
CRO
MOLICNIK Luka
2000
SLO
RACKI Mateo
2000
CRO
RICHTER Pirmin
2000
GER
FONDA Jakob
1999
SLO
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
RUPNIK Matevz
1997
SLO
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
CAS Jure
1994
SLO
MASSON Adrien
1997
FRA
KOLEGA Samuel
1999
CRO
OBAUER Gotthard
1996
AUT
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
PANCUR Luka
1995
SLO
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
KOSI Klemen
1991
SLO
BARWOOD Adam
1992
NZL
MAURBERGER Simon
1995
ITA
NANI Roberto
1988
ITA
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
Did not start 1st run