official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
1
ARZT Sebastian
1991
AUT
1:37.52
2
HEMETSBERGER Daniel
1991
AUT
+0.60
3
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+0.71
4
MONSEN Felix
1994
SWE
+0.77
5
KROELL Johannes
1991
AUT
+0.80
6
HEEL Werner
1982
ITA
+0.85
7
BABINSKY Stefan
1996
AUT
+0.96
8
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+1.05
9
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
+1.09
10
KOECK Niklas
1992
AUT
+1.17
11
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
+1.24
11
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
+1.24
13
SCHMID Manuel
1993
GER
+1.32
14
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+1.61
15
MAYRPETER Thomas
1992
AUT
+1.70
16
HROBAT Miha
1995
SLO
+1.83
17
KOELL Alexander
1990
SWE
+1.88
18
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+2.33
19
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
+2.50
20
KRENN Christoph
1994
AUT
+2.51
21
PICCARD Roy
1993
FRA
+2.59
22
ALPHAND Nils
1996
FRA
+2.70
23
MARKEGAARD Tomas
1995
NOR
+2.71
24
ROULIN Gilles
1994
SUI
+2.76
25
JENOT Olivier
1988
MON
+2.92
26
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+3.06
27
DELOR Emilien
1994
FRA
+3.12
28
PORWOL Philipp
1995
GER
+3.16
29
ALPHAND Sam
1997
FRA
+3.20
30
VERDU Joan
1995
AND
+3.22
30
LAENGST Heiner
1994
GER
+3.22
32
HERMANN Sven
1991
SUI
+3.26
33
PRAST Alexander
1996
ITA
+3.27
34
PAINI Federico
1995
ITA
+3.30
35
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
+3.34
36
MAAS Maximilian
1994
GER
+3.41
37
PERRIER Lucas
1997
FRA
+3.58
38
SUGAI Ryo
1991
JPN
+3.72
39
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
+3.97
40
SIMONI Federico
1997
ITA
+4.16
41
TUAIRE Louis
1999
FRA
+4.37
42
DEBELAK Tilen
1991
SLO
+4.46
43
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+4.53
44
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+4.54
45
HEEL Tobias
1996
ITA
+4.66
46
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+4.77
47
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
+5.03
48
BONARDO Paolo
1996
ITA
+5.24
49
FIVEL Sacha
1998
FRA
+5.42
50
MASSON Adrien
1997
FRA
+5.87
51
ARENE Martin
1996
FRA
+5.88
52
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
+6.11
53
TAHIRI Albin
1989
KOS
+7.13
54
INNES Iain
1998
GBR
+7.36
55
STEVOVIC Marko
1996
SRB
+8.36
56
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+9.68
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
BAMERT Robin
1998
FRA
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
PAGET Ambroise
1999
FRA
BARALO Elliott
1998
FRA
SCHRAMM Jacob
1999
GER
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
FOUQUES Thibault
1998
FRA
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
ROEA Henrik
1995
NOR
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
TREMMEL Anton
1994
GER
SVENSK Mikael
1994
FIN
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
CAILLOT Ken
1998
FRA
CLEMENT Aubin
1996
FRA
ATZ Christoph
1995
ITA
BAILET Matthieu
1996
FRA
OLIVERAS Marc
1991
AND
VON APPEN Henrik
1994
CHI
BRANDNER Christof
1994
GER
PFISTER Marc
1994
SUI
PUCHNER Joachim
1987
AUT
BOSCA Guglielmo
1993
ITA
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
SEJERSTED Adrian Smiseth
1994
NOR
DUJAKOVIC Slaven
1995
AUT
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
Did not start 1st run