official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TORSTI Samu
1991
FIN
1:42.19
6.00
2
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.36
9.45
3
MATHIS Marcel
1991
AUT
+0.49
10.70
4
ODERMATT Marco
1997
SUI
+0.51
10.89
5
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
+0.61
11.85
6
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.75
13.19
7
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+0.86
14.25
8
GATEAU Elie
1995
FRA
+0.91
14.73
9
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+1.17
17.22
10
VERDU Joan
1995
AND
+1.27
18.18
10
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
+1.27
18.18
12
STRASSER Linus
1992
GER
+1.28
18.28
13
STROLZ Johannes
1992
AUT
+1.30
18.47
14
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.33
18.75
15
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.34
18.85
16
OLSSON Matts
1988
SWE
+1.41
19.52
17
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.44
19.81
18
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.47
20.10
19
JENAL Sandro
1992
SUI
+1.59
21.25
20
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.62
21.54
21
NANI Roberto
1988
ITA
+1.69
22.21
22
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+1.70
22.30
23
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+1.78
23.07
24
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.84
23.65
25
SCHMID Alexander
1994
GER
+2.10
26.14
26
ROEA Henrik
1995
NOR
+2.12
26.33
27
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+2.17
26.81
28
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+2.31
28.15
29
GENOUD Amaury
1993
SUI
+2.34
28.44
30
NOGER Cedric
1992
SUI
+2.38
28.82
31
ROCHAT Marc
1992
SUI
+2.48
29.78
32
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+2.69
31.80
33
ROULIN Gilles
1994
SUI
+2.76
32.47
34
PLEISCH Manuel
1990
SUI
+2.84
33.24
35
FALGOUX Remy
1996
FRA
+2.94
34.19
36
CASSMAN Anthon
1993
SWE
+2.97
34.48
37
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+3.00
34.77
38
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+3.20
36.69
39
AERNI Luca
1993
SUI
+3.26
37.26
40
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+3.87
43.11
41
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+3.89
43.31
42
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+4.03
44.65
43
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+4.20
46.28
44
VINATZER Alex
1999
ITA
+4.21
46.37
45
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+4.32
47.43
46
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+4.41
48.29
47
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+4.48
48.96
48
MOOSER Marc
1993
SUI
+4.53
49.44
49
ESTEVE Axel
1994
AND
+4.59
50.02
50
SCOTT Alec
1997
AUS
+4.64
50.50
51
MEINERS Maarten
1992
NED
+5.04
54.33
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
WASMEIER Lukas
1994
GER
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
PERRIER Paul
1995
FRA
JENOT Olivier
1988
MON
BISSIG Semyel
1998
SUI
HAUGAN Timon
1996
NOR
RAPOSO Charlie
1996
GBR
MUELLER Joel
1992
SUI
GUILLOT Victor
1996
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
FEASEY Willis
1992
NZL
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
GALEOTTI Greg
1992
FRA
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
Did not start 1st run