official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEIER Daniel
1993
AUT
1:50.33
11.81
2
SCHMID Alexander
1994
GER
+0.40
15.36
3
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.57
16.87
4
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.60
17.14
5
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+0.71
18.12
6
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+0.76
18.56
7
GRAF Mathias
1996
AUT
+0.93
20.07
7
NOGER Cedric
1992
SUI
+0.93
20.07
9
SAUTER Paul
1994
GER
+0.95
20.25
10
MEINERS Maarten
1992
NED
+1.07
21.31
11
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.25
22.91
12
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+1.40
24.25
13
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.41
24.33
14
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+1.44
24.60
15
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+1.48
24.96
16
SCOTT Alec
1997
AUS
+1.58
25.84
17
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+1.76
27.44
18
MAES Sam
1998
BEL
+1.82
27.98
19
ORTNER Felix
1996
AUT
+1.93
28.95
20
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.95
29.13
21
MARKO Moritz
1997
AUT
+1.97
29.31
22
KOGLER Tobias
1996
AUT
+2.34
32.59
23
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+2.49
33.93
24
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+2.50
34.02
25
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.18
40.06
26
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+3.23
40.50
27
PAULUS Daniel
1994
CZE
+3.78
45.39
28
KOLEGA Elias
1996
CRO
+3.79
45.47
29
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
+4.38
50.72
30
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+4.72
53.74
31
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+4.73
53.82
32
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+4.97
55.96
33
HACKER Felix
1999
AUT
+5.25
58.44
34
WALCH Linus
1994
AUT
+6.00
65.10
35
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+6.46
69.19
36
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+6.60
70.43
37
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+6.72
71.50
38
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
+6.90
73.10
39
PFANNHAUSER Stefan
1998
AUT
+6.94
73.45
40
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+7.42
77.72
41
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
+7.91
82.07
42
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+8.05
83.31
43
MARINZ Daniel
1998
AUT
+9.02
91.93
44
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+9.11
92.73
45
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
+9.31
94.51
46
MAIR Pascal
2000
AUT
+10.80
107.74
47
EBERL Florian
1999
AUT
+11.26
111.83
48
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+14.77
143.00
Did not finish 2nd run
LEP Marcel
2000
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
KOHLER Matthias
1999
AUT
STEINER Klaus
1997
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
KERBER Maximilian
1997
AUT
SCHUSTER Michael
1998
AUT
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
VUKELIC William
1998
CRO
BONVIN Anthony
1994
SUI
OBAUER Gotthard
1996
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
STROLZ Johannes
1992
AUT
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
RAPOSO Charlie
1996
GBR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DE DECKER Yoeri
2000
BEL
TRITSCHER Paul
2000
AUT
STAUNSAGER Mark Holme
1998
DEN
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
HACKL Noah
1999
AUT
PEER David
1998
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
NIKIC Leon
1999
CRO
FLASCHBERGER Marco
1999
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
KONO Kyosuke
1991
JPN
ZAECHLING Florian
1995
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
LINGG Michael
1997
AUT
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
SJOBERG Marlon
1997
FIN
TANNER Luca
1997
AUT
TAKKI Teddy
1996
FIN
DORNER Thomas
1998
AUT
PITTERLE Martin
1995
AUT
POPOV Albert
1997
BUL
KOYAMA Yohei
1998
JPN
ERLER Tobias
1995
AUT
KATO Seigo
1998
JPN
NORYS Frederik
1996
GER
BACK Robin
1996
FIN
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
SIMONET Sandro
1995
SUI
PERTL Adrian
1996
AUT
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
PLEISCH Manuel
1990
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run