official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RODES Istok
1996
CRO
1:10.40
13.86
2
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.01
24.19
3
READ Kevyn
1993
CAN
+1.07
24.80
4
NACIUK Anthony
1994
CAN
+2.21
36.46
5
TROW Andy
1991
CAN
+2.35
37.89
6
MCLAUGHLIN Prescott
1992
USA
+2.43
38.71
7
BELL Jeffrey
1993
CAN
+2.48
39.22
8
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+2.55
39.94
9
CRAWFORD James
1997
CAN
+2.71
41.58
10
GRASIC Martin
1995
CAN
+2.79
42.39
11
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+2.92
43.72
12
SEGER Riley
1997
CAN
+2.95
44.03
13
GREIG Rob
1994
CAN
+3.14
45.97
14
SULLIVAN Aleck
1996
USA
+3.48
49.45
15
DEMSCHAR Daniel
1994
AUS
+3.61
50.78
16
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+3.88
53.54
17
LEGREE Ben
1996
CAN
+4.33
58.14
18
SOETAERT Michael
1996
CAN
+4.60
60.91
19
ALEXANDER Sean
1989
CAN
+4.64
61.31
20
KIRCHER Andrew
1993
USA
+4.90
63.97
21
PEIFFER Max
1997
CAN
+5.23
67.35
22
STEFFEY George
1997
USA
+5.78
72.97
23
COOK Carson
1998
CAN
+5.94
74.61
24
JUNEAU Tai
1995
NZL
+6.10
76.25
25
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
+6.26
77.88
26
HAWKINS Devon
1995
CAN
+6.92
84.63
27
BERLACK Ronnie
1994
USA
+7.36
89.13
28
YATES Kyle
1995
CAN
+7.69
92.51
29
GOUGEON Jake
1996
CAN
+7.70
92.61
30
FUCIGNA Peter
1996
USA
+7.88
94.45
31
MACEDO Michel
1998
BRA
+8.63
102.12
32
ARMSTRONG Harrison
1997
CAN
+10.39
120.12
33
TROYER Stockton
1997
USA
+10.98
126.16
34
BERENDT Tristan
1997
CAN
+11.10
127.38
35
MADDISON Andreas
1996
CAN
+11.64
132.91
36
SNYDER Will
1998
USA
+11.69
133.42
37
HAWKINS Liam
1997
CAN
+12.09
137.51
38
CIOCEANU Peter
1998
CAN
+12.34
140.06
39
WILSON Matthew
1997
CAN
+13.14
148.25
40
OSBORNE Andrew
1996
USA
+13.40
150.91
41
HARDING Axel
1998
CAN
+14.05
157.55
42
FOUAD Luke
1998
CAN
+14.75
164.71
43
HARLE Kole
1998
CAN
+16.58
183.43
44
NYDEGGER Shawn
1998
CAN
+17.84
196.31
45
MACNAUGHT Iain
1998
CAN
+20.64
224.95
46
GARDINER Mitch
1998
CAN
+21.99
238.76
47
TATSUZUKI Sho
1998
JPN
+35.35
375.39
48
HASHIMOTO Yoshiaki
1998
JPN
+47.88
503.54
Did not finish 2nd run
GOURLEY Mitch
1991
AUS
ELLIS Tyler
1998
USA
MOE-LANGE Peter
1998
USA
RENZONI Griffin
1998
CAN
BERNARD Simon
1998
CAN
CARPENTER Tate
1998
CAN
ANDERSON Cole
1997
CAN
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
CHORLTON Oliver
1997
CAN
TERRY Sean
1998
CAN
CATHERWOOD David
1998
CAN
GEE Griffin
1997
CAN
SOMJI Samir
1998
CAN
NAISH Liam
1997
CAN
DARLING Lewis
1998
CAN
YATES Cooper
1997
CAN
MILLS Aidan
1997
CAN
VAN DER VOORT Tristen
1997
CAN
WOOD Clinton
1995
CAN
SAVARIA Austin
1997
USA
LLEWELLYN Carson
1997
CAN
KIRSHENBLATT Samuel
1996
CAN
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
SMITH Mitch
1997
CAN
HAFERMAN Eric
1994
USA
LEITCH Jack
1996
CAN
RONSKY Russell
1995
CAN
MULLIGAN Sam
1997
CAN
SCOTT Alec
1997
AUS
SEGER Brodie
1995
CAN
FEASEY Willis
1992
NZL
AUTY Jack
1995
USA
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
ROEA Henrik
1995
NOR
BARWOOD Adam
1992
NZL
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
LAIDLAW Luke
1992
AUS
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TOMII Taiga
1998
JPN
MOFFAT Ryan
1998
CAN
GILCHRIST Liam
1998
CAN
NEWTON Thomas
1998
CAN
KRAY Corbin
1997
USA
HARDER William
1996
USA
WOODS Evan
1998
CAN
OTA Koku
1995
JPN
MARTIN Riley
1997
CAN
OLAFSON Jonas
1997
CAN
KENNEY Patrick
1997
USA
WAJDA Ben
1996
GBR
WIESS Liam
1996
CAN
STARNINO Kale
1998
CAN
BEATTIE Jamis
1997
CAN
SOROKIN Jack
1997
CAN
TKALCIC Adam
1998
CAN
ABEDA Shannon-Ogbani
1996
ERI
ESTRELLA Michael
1997
USA
JOSEY Tanner
1996
USA
COOPER Taylor
1997
USA
TAYLOR Collin
1995
CAN
GALLAGHER Christian
1997
USA
ROBERTS A.J.
1996
CAN
THOMPSON Oliver
1997
AUS
TAYLOR Aaron
1995
CAN
PHILP Huston
1997
CAN
RADFORD Michael
1991
USA
PREBBLE Nick
1993
NZL
READ Jeffrey
1997
CAN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
KUUS Karl
1995
CAN
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
FRANCIS Brian
1995
USA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
JASICZEK Michal
1994
POL
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
THOMPSON Broderick
1994
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run