official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SKJOELD Maren
1993
NOR
1:23.81
14.69
2
MAIR Chiara
1996
AUT
+0.09
15.46
3
STUHEC Ilka
1990
SLO
+1.06
23.80
4
RESCH Stephanie
1995
AUT
+1.31
25.94
5
KOECK Hannah
1994
AUT
+1.45
27.15
6
LIVK Klara
1994
SLO
+1.54
27.92
7
FILSER Andrea
1993
GER
+1.96
31.53
8
LYSDAHL Kristin Anna
1996
NOR
+2.27
34.19
9
KOMSIC Andrea
1996
CRO
+2.30
34.45
10
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
+2.55
36.60
11
THALMANN Lena
1995
AUT
+2.56
36.68
12
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+2.59
36.94
13
EISENBEITL Lisa
1997
AUT
+2.70
37.89
14
DENGSCHERZ Carina
1998
AUT
+2.75
38.31
15
NULLMEYER Ali
1998
CAN
+2.98
40.29
16
O BRIEN Nina
1997
USA
+3.28
42.87
17
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+3.30
43.04
18
HIRVONEN Roosa
1993
FIN
+3.33
43.30
19
WIDNER Denise
1997
AUT
+3.73
46.73
19
JUUTINEN Jutta
1993
FIN
+3.73
46.73
21
AUER Kathrin
1993
AUT
+3.75
46.91
22
SANDRAZ Morane
1991
FRA
+3.78
47.16
23
MANGAN Patricia
1997
USA
+3.93
48.45
24
SYMONS Jennie
1999
USA
+3.99
48.97
25
LEBBY Stephanie
1997
USA
+4.05
49.48
26
STADLER Christina
1998
AUT
+4.33
51.89
27
CASHMAN Keely
1999
USA
+4.41
52.58
28
LAMPRECHT Teresa
1997
AUT
+4.43
52.75
29
CAVADA Santina
1997
AUT
+4.79
55.84
30
MUTSCHLECHNER Julia
1997
GER
+5.21
59.45
31
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+5.72
63.83
32
FLACHBERGER Lisa-Marie
1997
AUT
+6.61
71.48
33
HASUMI Konatsu
1992
JPN
+6.87
73.71
34
LEITNER Daniela
1998
AUT
+6.89
73.88
35
THALER Alexandra
1998
AUT
+7.77
81.44
36
TALBOT Nellie Rose
1999
USA
+7.99
83.33
37
AUER Stefanie
1998
AUT
+9.52
96.47
38
KOTRLOVA Petra
1998
CZE
+10.08
101.29
39
LEITNER Milena
1999
AUT
+11.48
113.31
40
EBERHARTER Olivia
1999
AUT
+13.69
132.30
41
THALER Annalena
1999
AUT
+16.21
153.95
42
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
+16.45
156.01
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
GARSTENAUER Magdalena
1999
AUT
SCHWAIGER Magdalena
1999
AUT
GASSNER Anna-Maria
1997
AUT
BUSCH Sophia
1997
AUT
GERBER Romy
1998
AUT
SAGER Ines
1997
AUT
HOHENAUER Tatjana
1996
AUT
WALCH Antonia
1996
AUT
PRONNET Julia
1998
GER
FIEGL Rebecca
1995
AUT
SLOKAR Andreja
1997
SLO
HROVAT Meta
1998
SLO
HONKANEN Riikka
1998
FIN
SCHEIB Julia
1998
AUT
CHAPUIS Lea
1997
FRA
AHONEN Saana
1994
FIN
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
BOEUF Johanna
1997
FRA
SMART Amelia
1998
CAN
PLUT Eli
1994
SLO
FORNI Josephine
1994
FRA
HOFER Hanna
1994
AUT
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
POGLITSCH Anna
1995
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run