official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYDING Dave
1986
GBR
1:30.70
9.73
2
MARCHANT Armand
1997
BEL
+1.55
22.03
3
BAUDIN Loic
1997
FRA
+2.62
30.53
4
LELEU Theo
1992
FRA
+2.90
32.75
5
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+3.86
40.37
6
MAES Sam
1998
BEL
+3.98
41.32
7
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+4.02
41.64
8
NORRIS Kieran
1995
IRL
+4.26
43.55
9
ORTNER Felix
1996
AUT
+4.55
45.85
10
SCHIELE Louis
1999
FRA
+4.64
46.56
11
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+5.06
49.90
12
BAROUNOS Alex
1995
GBR
+5.47
53.15
13
ZUCCHI Stefano
1994
ITA
+5.81
55.85
14
HENDERSON Paul
1995
GBR
+6.05
57.76
15
GUILLOT Clement
1999
FRA
+6.24
59.26
16
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
+6.27
59.50
17
NIKIC Leon
1999
CRO
+6.38
60.38
18
MEYER Martin
1998
FRA
+6.47
61.09
19
LE BEL Kiliann
1998
FRA
+6.73
63.15
20
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+6.84
64.03
21
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+6.92
64.66
22
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+7.16
66.57
23
BAMERT Robin
1998
FRA
+7.39
68.39
24
BIRAN Itamar
1998
ISR
+7.45
68.87
25
INNES Iain
1998
GBR
+9.09
81.89
26
FERRI Paul
1999
USA
+11.54
101.34
27
KICK Euan
1997
GBR
+12.26
107.05
28
COATES Theodore
1999
AUS
+14.32
123.41
29
REBERT Ethan
1998
GBR
+14.62
125.79
30
LISMORE Jake
1997
GBR
+15.90
135.95
31
DE FIERLANT DORMER Henry
1999
BEL
+16.41
140.00
32
O NEILL Jack
1999
GBR
+21.47
180.16
33
FARREN Rory
1998
GBR
+24.45
203.82
34
LODER Edward
1999
GBR
+25.37
211.12
35
GASH Morgan
1999
GBR
+28.77
238.11
36
RANDLE William
1987
GBR
+37.69
308.92
37
STORER James
1998
GBR
+39.79
325.59
38
SHARROTT Christopher
1978
GBR
+50.14
407.75
Did not finish 2nd run
DAVIS Matthew
1999
GBR
TARANTELLI Leone
1999
GBR
WOOD Edmund
1999
GBR
WILLS Angus
1999
GBR
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
CARACCI Juan Agustin
1999
CHI
KUWALL Duncan
1998
GBR
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
PELTOLA Olli
1998
FIN
SOMWEBER Andre
1998
AUT
CHAMPION Leo
1996
FRA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DULIN Thomas
1997
FRA
MACPHERSON Stuart
1998
GBR
PITKETHLY Calum
1999
GBR
CHAPMAN Lloyd
1999
GBR
RUDGE Barnaby Alexander
1989
GBR
ADAMSON Tristram
1997
GBR
BREESE Nathan
1999
GBR
OTA Koku
1995
JPN
DIXON Rory
1999
GBR
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
BUCHAN Fraser
1997
GBR
BRUNO Benjamin
1999
GBR
ADAMSON Alexander
1996
GBR
DEIGHTON Toby
1999
GBR
FARR Oliver
1995
GBR
SUGAI Kan
1993
JPN
BUCHAN Scott
1999
GBR
BOUHACENE Hugo
1999
FRA
PIERCE Zac
1997
GBR
PRINCIOTTA Giorgio
1999
ITA
YATES SMITH Fred
1999
FRA
DICKSON Graham
1996
GBR
BOLDRINI Roger
1999
ITA
MEALEY Jake
1998
CAN
WIELAND Paul
1999
AUT
FELLOWS Jordan
1997
GBR
GRANGE Pierrick
1999
FRA
EATON Oliver
1996
GBR
ROGERS Nelson
1999
FRA
LOIRE Florian
1997
FRA
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
SCHWARTZ Jonathan
1997
ISR
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
MURTAGH Federico
1994
ARG
TINLAND Leonardo
1997
BEL
VINTER Zak
1998
GBR
ZNAMIEROWSKI Ryan
1997
USA
KERBER Maximilian
1997
AUT
RIGAMONTI Giacomo
1996
ITA
HANSE Arthur
1993
POR
RAFFAELLI Lorenzo
1996
ITA
PRICE Graeme
1995
GBR
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
LAGIER Jeremie
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
POTH Robert
1997
GBR
ALAERTS Xan
1992
BEL
LETITRE Theo
1997
FRA
LEE Han-Hee
1997
KOR
DAVIES Oliver
1997
GBR
TOMLINSON Henry
1995
USA
VERBEKE Tom
1997
BEL
SALERNO Hugo
1995
FRA
MAJOR Billy
1996
GBR
VETTER Alexander
1993
GER
LAIDLAW Harry
1996
AUS
BAGGIO Max
1995
GBR
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
GEYER Jai
1990
GBR
RAPOSO Charlie
1996
GBR
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
JENOT Olivier
1988
MON
GORI Francesco
1997
ITA
WALCH Linus
1994
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run