official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ALLEGRE Nils
1994
FRA
1:10.41
6.00
2
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+0.22
9.37
3
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+0.41
12.29
4
ROULIN Gilles
1994
SUI
+0.50
13.67
5
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.71
16.89
5
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.71
16.89
7
PFISTER Marc
1994
SUI
+0.81
18.42
8
KROELL Johannes
1991
AUT
+0.82
18.58
9
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+0.93
20.27
10
KRYENBUEHL Urs
1994
SUI
+0.96
20.73
10
GENOUD Amaury
1993
SUI
+0.96
20.73
12
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+1.01
21.49
13
HERMANN Sven
1991
SUI
+1.06
22.26
13
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
+1.06
22.26
15
HEMETSBERGER Daniel
1991
AUT
+1.08
22.57
16
BOSCA Guglielmo
1993
ITA
+1.11
23.03
17
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
+1.38
27.17
18
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+1.40
27.47
19
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
+1.41
27.63
20
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+1.47
28.55
21
MONSEN Felix
1994
SWE
+1.52
29.31
21
VON APPEN Henrik
1994
CHI
+1.52
29.31
23
FALGOUX Remy
1996
FRA
+1.66
31.46
23
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
+1.66
31.46
25
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+1.73
32.54
26
BRANDNER Christof
1994
GER
+1.74
32.69
27
KOELL Alexander
1990
SWE
+1.87
34.68
28
ALPHAND Nils
1996
FRA
+1.90
35.14
29
COTTINEAU Vito
1997
FRA
+1.99
36.52
30
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
+2.01
36.83
31
HROBAT Miha
1995
SLO
+2.06
37.60
32
ROEA Henrik
1995
NOR
+2.14
38.82
33
CLEMENT Aubin
1996
FRA
+2.18
39.44
34
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.20
39.75
35
SUGAI Ryo
1991
JPN
+2.31
41.43
36
KOHLER Marco
1997
SUI
+2.34
41.89
37
JENOT Olivier
1988
MON
+2.39
42.66
38
JORDANIS Robin
1994
FRA
+2.71
47.57
39
ALPHAND Sam
1997
FRA
+2.73
47.87
40
DELOR Emilien
1994
FRA
+2.84
49.56
41
HEEL Tobias
1996
ITA
+3.04
52.63
42
MAAS Maximilian
1994
GER
+3.15
54.32
43
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
+3.55
60.45
44
ARENE Martin
1996
FRA
+3.63
61.68
45
LEKAENE Sacha
1998
FRA
+4.16
69.81
46
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
+5.00
82.69
47
INNES Iain
1998
GBR
+5.15
84.99
48
TAHIRI Albin
1989
KOS
+6.79
110.15
49
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+8.49
136.23
Did not finish 1st run
SVENSK Mikael
1994
FIN
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
LAENGST Heiner
1994
GER
RIZZO Maxime
1993
FRA
MARKEGAARD Tomas
1995
NOR
PERRIER Lucas
1997
FRA
SCHRAMM Jacob
1999
GER
BONARDO Paolo
1996
ITA
PERRIER Paul
1995
FRA
TEDDE Michael
1998
ITA
ATZ Christoph
1995
ITA
HEEL Werner
1982
ITA
SIMONI Federico
1997
ITA
STEVOVIC Marko
1996
SRB
VERDU Joan
1995
AND
CAILLOT Ken
1998
FRA
TUAIRE Louis
1999
FRA
BABINSKY Stefan
1996
AUT
PRAST Alexander
1996
ITA
FIVEL Sacha
1998
FRA
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
BAILET Matthieu
1996
FRA
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
MASSON Adrien
1997
FRA
COURRIEU Kevin
1997
AND
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
PORWOL Philipp
1995
GER
KLUFTS Evan
1997
FRA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
KRENN Christoph
1994
AUT
ESTEVE Axel
1994
AND
PAINI Federico
1995
ITA
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
OLIVERAS Marc
1991
AND
PICCARD Roy
1993
FRA
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
TAKATS Tristan
1995
AUT
KOECK Niklas
1992
AUT
ARZT Sebastian
1991
AUT
FAVROT Thibaut
1994
FRA
DEBELAK Tilen
1991
SLO
BATTILANI Henri
1994
ITA
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
SEJERSTED Adrian Smiseth
1994
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run