official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
THALMANN Carmen
1989
AUT
1:32.90
9.99
2
HROVAT Meta
1998
SLO
+0.28
12.16
3
HUBER Katharina
1995
AUT
+0.83
16.42
4
KOECK Hannah
1994
AUT
+0.86
16.66
5
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+1.37
20.61
6
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+1.49
21.54
7
LASSENIUS Mathilda
2000
FIN
+1.50
21.62
8
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+1.63
22.62
9
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+1.78
23.79
10
GERBER Romy
1998
AUT
+2.14
26.58
11
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
+2.16
26.73
12
GRILL Lisa
2000
AUT
+2.62
30.30
13
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
+2.65
30.53
14
AJLEC Desiree
1996
SLO
+2.70
30.92
15
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+2.89
32.39
16
ZOEHRER Denise
1996
AUT
+3.17
34.56
17
DVORNIK Neja
2001
SLO
+3.19
34.71
18
DENGSCHERZ Carina
1998
AUT
+3.40
36.34
19
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
+3.95
40.60
20
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+4.07
41.53
21
GFRERER Jessica
1998
AUT
+4.10
41.77
22
PALLA Victoria
2001
GBR
+4.57
45.41
23
SOUBEK Selina
2000
AUT
+4.61
45.72
24
TREICHL Lena
2000
AUT
+4.99
48.66
25
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
+5.20
50.29
26
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+6.13
57.50
27
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
+6.51
60.44
28
LINGG Pia
2000
AUT
+6.57
60.91
29
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+7.02
64.40
30
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
+8.20
73.54
31
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
+9.25
81.68
32
GIGLER Sonja
2001
AUT
+9.95
87.11
Did not finish 2nd run
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
KECKEIS Chantalle
2001
AUT
LEITNER Milena
1999
AUT
EGGER Magdalena
2001
AUT
EXENBERGER Elena
2000
AUT
STANDTEINER Jana
2000
AUT
SCHOEPF Emily
2000
AUT
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
LIST Sarah
1997
AUT
SLOKAR Andreja
1997
SLO
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
GRUENWALD Julia
1991
AUT
Did not finish 1st run
WIDMOSER Monika
2000
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
OBERLADER Carolina
1999
AUT
DE LEEUW Julie
2001
BEL
WOESS Laura
2000
AUT
RETTENWENDER Anna
2000
AUT
LOKAR Katja
1996
SLO
LUCZAK Magdalena
2001
POL
FRANZEL Kerstin
2000
AUT
ABSMANN Sandra
2000
AUT
THALER Nadine
1999
AUT
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
VUORI Jenny
2001
FIN
DVORNIK Pika
1992
SLO
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
LIVK Klara
1994
SLO
KORPIO Nella
1999
FIN
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run