official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
1:45.02
10.93
2
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+0.19
12.23
3
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+0.72
15.87
4
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+0.73
15.93
5
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+0.93
17.31
6
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.08
18.33
7
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+1.15
18.81
8
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.52
21.35
9
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+2.25
26.36
10
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+2.55
28.41
11
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+2.83
30.33
12
PERSSON Jesper
1995
SWE
+4.12
39.18
13
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+4.25
40.07
14
TAJET Simen
1993
NOR
+4.50
41.78
15
RAATIKAINEN Valtteri
1998
FIN
+5.38
47.81
16
GEDRA Zaks
1998
LAT
+5.79
50.63
17
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+6.49
55.42
18
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+6.54
55.77
19
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+6.55
55.84
20
LEONSAARI Antti
1997
FIN
+6.98
58.78
21
ANDA Eirik
1997
NOR
+8.01
65.85
22
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
+8.13
66.67
23
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+8.69
70.51
24
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+9.22
74.14
25
PELTOLA Olli
1998
FIN
+9.84
78.39
26
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+9.91
78.87
27
KUIKKANIEMI Tuukka
1998
FIN
+10.84
85.25
28
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+13.29
102.04
29
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+13.47
103.28
30
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+13.79
105.47
31
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+13.96
106.64
32
LEHTO Elian
2000
FIN
+15.87
119.73
33
GRYM Elias
1998
SWE
+15.94
120.21
34
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+16.18
121.86
35
MAKLIN Eemeli
2000
FIN
+17.68
132.14
36
BERGE Didrik Haugstad
1998
NOR
+18.37
136.87
37
LOSS Daniels
2000
LAT
+18.61
138.52
38
KUZNETCOV Artem
2000
RUS
+20.73
153.05
Did not finish 2nd run
VUORI Justus
1999
FIN
KERANEN Emil
1999
FIN
KUFAAS Simen
1997
NOR
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
KERBER Maximilian
1997
AUT
LAINE Tormis
2000
EST
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
TORVINEN Turo
2000
FIN
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
TUONONEN Henry
1997
FIN
PARTANEN Jose
1998
FIN
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
TORSTI Samu
1991
FIN
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
WISEN Christopher
1992
SWE
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
MALMSTROEM Victor
1991
FIN
ENGVOLL Morten
1992
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZAVECKAS Giedrius
1963
LTU
BELAKOVS Edgars
1999
LAT
REISMANN Robin
2000
EST
JANSONS Alberts
2000
LAT
JEKABSONS Jorens
2000
LAT
CERNEVSKIS Kristers
1999
LAT
LAZDANS Kristaps
2000
LAT
ALEKSANDRAVICIUS Vilius
1995
LTU
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
BRISHKA Roberts
1993
LAT
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
HALTTUNEN Arttu
1997
FIN
PALANDER Saku
1997
FIN
LOEF Max
1997
SWE
PESOLA Elias
1998
FIN
SILFAELT Johan
1996
SWE
BERGMAN Antti
1997
FIN
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
AATAMILA Leo
1999
FIN
JOHANSSON Filip
1999
SWE
WIKSTROM William
1995
FIN
KUKKONEN Niko
2000
FIN
KUUSLA Henri
1997
FIN
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
WESTERMARCK William
1997
FIN
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
HELEN Helmer
1998
FIN
STRAND Andreas
1998
NOR
BACK Robin
1996
FIN
AHO Saku
1997
FIN
CRUZ Erik
1994
ESP
SJOBERG Marlon
1997
FIN
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
TAKKI Teddy
1996
FIN
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
GRYM Hannes
1996
SWE
NIHTILA Niklas
1996
FIN
ASK Jesper
1994
SWE