official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROCHAT Marc
1992
SUI
1:45.49
6.00
2
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.38
15.42
3
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.47
16.03
4
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+1.48
16.10
5
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.67
17.40
6
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.07
20.13
7
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+2.18
20.88
8
SCHMID Philipp
1986
GER
+2.22
21.15
9
RODES Istok
1996
CRO
+2.28
21.56
10
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+2.80
25.11
11
STROLZ Johannes
1992
AUT
+3.14
27.43
12
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+3.15
27.50
13
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+3.20
27.84
14
KOLEGA Elias
1996
CRO
+3.35
28.86
15
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.37
29.00
16
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+3.48
29.75
17
BONVIN Anthony
1994
SUI
+3.50
29.89
18
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+3.55
30.23
19
HAUGAN Timon
1996
NOR
+3.56
30.30
20
VINATZER Alex
1999
ITA
+3.57
30.37
21
GROSELJ Zan
1993
SLO
+3.58
30.43
22
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+3.61
30.64
23
BISSIG Semyel
1998
SUI
+3.66
30.98
24
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+3.71
31.32
25
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+3.72
31.39
26
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+3.85
32.28
27
RASANEN Joonas
1989
FIN
+4.27
35.14
28
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+4.46
36.44
29
GRAF Mathias
1996
AUT
+4.48
36.58
30
HACKER Pirmin
1996
AUT
+4.78
38.62
31
EFIMOV Simon
1996
RUS
+5.02
40.26
32
LEITGEB Richard
1994
AUT
+5.69
44.84
33
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+6.07
47.43
34
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+6.11
47.70
35
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+6.59
50.98
36
HAASER Raphael
1997
AUT
+6.73
51.93
37
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+7.18
55.01
38
GORI Francesco
1997
ITA
+8.00
60.60
39
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+8.89
66.68
40
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+9.57
71.32
Did not finish 2nd run
MAJOR Billy
1996
GBR
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
WASMEIER Lukas
1994
GER
SOLHEIM Aage
1996
NOR
SALARICH Joaquim
1994
ESP
FALAT Matej
1993
SVK
ISHII Tomoya
1989
JPN
MEISEN Adrian
1997
GER
KAAHRE Rickard
1991
SWE
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
RUELAND Simon
1997
AUT
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
RIZZO Maxime
1993
FRA
Did not finish 1st run
PERSSON Jacob
1998
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
CAS Jure
1994
SLO
ALAYRACH Josh
1995
AND
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
SENCAR Dusan
1996
SLO
TEFRE Mathias
1999
NOR
DICK Lukas
1996
GER
BAUDIN Loic
1997
FRA
ESTEVE Axel
1994
AND
PIOLAINE Simon
1997
FRA
ALAERTS Kai
1989
BEL
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
PYASIK Evgenij
1993
RUS
ARENE Martin
1996
FRA
NORYS Frederik
1996
GER
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
SAUTER Paul
1994
GER
ASK Jesper
1994
SWE
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
MEISEN Bastian
1996
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
DA VILLA Davide
1995
ITA
PFIFFNER Marco
1994
LIE
TREMMEL Anton
1994
GER
POPOV Albert
1997
BUL
PERTL Adrian
1996
AUT
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
GSTREIN Fabio
1997
AUT
NOEL Clement
1997
FRA
RONCI Giordano
1992
ITA
BACHER Fabian
1993
ITA
SIMONET Sandro
1995
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run