official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
1:39.35
6.17
2
KONO Kyosuke
1991
JPN
+0.71
11.32
3
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.85
12.33
4
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+0.96
13.13
5
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.33
15.81
6
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.68
18.35
7
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.77
19.00
8
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.96
20.37
9
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.33
23.06
10
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+2.34
23.13
11
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.48
24.14
12
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+2.74
26.03
13
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.95
27.55
14
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.23
29.58
15
AIHARA Shiro
2001
JPN
+4.04
35.45
16
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+4.83
41.17
17
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+5.55
46.39
18
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.31
51.90
19
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+7.00
56.90
20
SATO Shintaro
2001
JPN
+7.48
60.38
21
KUBOTA Taku
1998
JPN
+8.87
70.45
22
SATO Taiga
2001
JPN
+9.89
77.84
23
TAWARAYAMA Tetta
2000
JPN
+11.62
90.38
24
CHIBA Naoya
2000
JPN
+13.09
101.03
25
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+17.33
131.76
Did not finish 2nd run
ICHIHASHI Seiya
2001
JPN
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
KOYAMA Kei
2000
JPN
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
NISHI Sota
1996
JPN
ISHIDA Takayuki
1994
JPN
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
BACHER Fabian
1993
ITA
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
TAYLOR Laurie
1996
GBR
SEINO Koyu
1993
JPN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
NARITA Hideyuki
1993
JPN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KATO Taichi
2000
JPN
MIYAZAWA Kota
2001
JPN
SATO Shu
1999
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
MORIZONO Ryuki
2001
JPN
TAKIMOTO Futa
2000
JPN
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
MIKAMI Masato
1991
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
TSUGUI Yuya
1990
JPN
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
SAKURAI Takashi
1997
JPN
USAMI Shintaro
1990
JPN
HAMABE Hiromu
1999
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
YAMAMOTO Kyosuke
2000
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
MIKAMI Taiga
1998
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
RICHARDS Ben
2000
NZL
OMORI Mon
1997
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
SATO Ryuma
1999
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
AIHARA Taro
1999
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
INOMATA Yu
2000
JPN
HONG Dongkwan
1995
KOR
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
MIURA Asahi
1997
JPN
ASK Jesper
1994
SWE
CASSMAN Anthon
1993
SWE
SHIN Masanori
1993
JPN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
LEE Han-Hee
1997
KOR
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
LEITGEB Richard
1994
AUT
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
FALAT Matej
1993
SVK
Did not start 1st run