official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
1:30.68
12.52
2
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.75
18.48
3
HAASER Raphael
1997
AUT
+0.81
18.95
4
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.99
20.38
5
MATHIS Marcel
1991
AUT
+1.14
21.57
6
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+1.17
21.81
7
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+1.19
21.97
8
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+1.32
23.00
9
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.33
23.08
10
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.69
25.94
11
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.72
26.18
12
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.84
27.13
13
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.93
27.84
14
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.00
28.40
15
TAJET Simen
1993
NOR
+2.26
30.46
16
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+2.34
31.10
17
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+2.75
34.36
18
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+2.87
35.31
19
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+3.29
38.64
20
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+3.48
40.15
21
WALCH Linus
1994
AUT
+3.63
41.34
22
KATO Seigo
1998
JPN
+3.78
42.53
23
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+4.00
44.28
24
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+4.09
44.99
25
HACKER Felix
1999
AUT
+4.13
45.31
26
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
+5.71
57.86
27
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+7.31
70.56
28
TSCHANHENZ Manuel
2000
AUT
+10.34
94.62
29
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+12.73
113.60
Did not finish 2nd run
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
ANGUITA Martin
1991
CHI
MARKO Moritz
1997
AUT
DORSCH Ferdinand
1997
GER
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
TANNER Luca
1997
AUT
KOGLER Tobias
1996
AUT
GRUBER Christof
1995
AUT
HACKER Pirmin
1996
AUT
RUELAND Simon
1997
AUT
HAUGAN Timon
1996
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PEER David
1998
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
HEIN Julian
1999
AUT
KALELA Antti
1997
FIN
THALER Thomas
2000
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
LINGG Michael
1997
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
JOHN Luca
1995
ESP
ALAERTS Xan
1992
BEL
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
DORNER Thomas
1998
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
GRATZ Fabian
1997
GER
RAPOSO Charlie
1996
GBR
MAKELA Eetu
1998
FIN
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
PERTL Adrian
1996
AUT
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
HANDOLIN Juho
1997
FIN
MANKINEN Miikka
1997
FIN
KAAHRE Rickard
1991
SWE
ENGVOLL Morten
1992
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
STROLZ Johannes
1992
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT