official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROBERTS Hig
1991
USA
1:33.96
9.00
2
KETTERER David
1993
GER
+0.25
10.92
3
WALCH Linus
1994
AUT
+2.10
25.09
4
BREU Raffael
1994
GER
+2.18
25.70
5
MOYER Bobby
1994
USA
+3.17
33.29
6
LEEVER Alex
1995
USA
+3.47
35.59
7
CHRAPEK Adam
1993
POL
+3.91
38.96
7
KEANE Brendan
1999
USA
+3.91
38.96
9
GILE Bridger
1999
USA
+3.99
39.57
10
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+4.01
39.73
11
MCKIM Liam
1998
USA
+5.22
49.00
12
DILLING Jacob
1999
USA
+5.31
49.69
13
KINSELLA Kellen
2001
USA
+5.35
50.00
14
SEYMOUR Trey
2000
USA
+5.86
53.90
15
NELSON Isaiah
2001
USA
+6.12
55.90
16
O BRIEN Keilan
1996
USA
+6.66
60.03
17
MCKIM Shamus
1999
USA
+8.09
70.99
18
SEYMOUR Chase
2000
USA
+8.73
75.90
19
PALMER Wyatt
2000
USA
+11.88
100.03
20
PERKINS Tanner
2001
USA
+12.79
107.01
21
REYNOLDS Jake
2001
USA
+16.42
134.82
22
ROMAN Zachary
2000
IRL
+18.25
148.85
23
CANCLINI Marco
2000
USA
+18.68
152.14
24
HANLON Luke
1999
USA
+19.25
156.51
25
DAVENPORT Stian
2001
USA
+19.54
158.73
26
NEGOMIR Eric
2000
USA
+19.79
160.65
27
OLSON Jake
2001
USA
+19.96
161.95
28
MCCORMICK Ian
2001
USA
+20.31
164.63
29
PUCKETT Cole
2000
USA
+20.85
168.77
30
GOSS Harrison
1998
USA
+22.41
180.72
31
JUNEAU Tai
1995
NZL
+22.66
182.64
32
CROMER Greyson
2001
USA
+23.33
187.77
33
TAYLOR Ian
1996
USA
+24.13
193.90
34
BOYE Ian
2001
USA
+25.46
204.10
35
WOLD Keegan
2000
USA
+27.49
219.65
36
THORPE Trey
2000
USA
+28.08
224.17
37
MCGRATH Scott
1999
USA
+29.45
234.67
38
BEIDLEMAN Reed
2000
USA
+30.67
244.02
39
HOPE Devin
1999
USA
+31.01
246.62
40
BLACK Graham
1993
USA
+33.40
264.94
41
KOOIMAN Ben
1999
USA
+34.21
271.15
42
DROLL Brendan
2001
USA
+34.38
272.45
43
MOORHUSEN Mason
2001
USA
+35.27
279.27
44
GARBER Devon
1999
USA
+37.67
297.66
45
COLLINS Ryan
1998
USA
+39.04
308.16
46
SODEN Emile
2001
USA
+40.15
316.66
47
MITCHELL Jack
2001
USA
+44.18
347.54
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
FLAHERTY Charles
2000
PUR
DEMPSEY Hugh
2001
USA
LASH Ben
2000
USA
COLON Heath
2000
USA
LUDWIG Lawson
2001
USA
WILSON Reed
2001
USA
CHAFFEE Jordan
1999
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
PICOT Declan
1999
USA
OXLEY Nelson
2000
USA
THOMAS Tucker
2001
USA
SAFFO John
1999
USA
DIPPY Jake
1999
USA
SANKEY Colton
2001
USA
LYNCH Ian
2000
USA
CAIN Cameron
1998
USA
LEBLANC Gus
2000
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
MIKKELSON Zachary
1998
USA
BLACK Garett
1996
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
MILLER Max
2001
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
HEAYDON Henry
2001
AUS
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MILLER Andrew
1998
USA
BERVY Max
2000
USA
THROM Benjamin
1996
USA
DOMONOSKE David
1997
USA
NEGOMIR Kyle
1998
USA
GRASIC Martin
1995
CAN
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
KOGLER Tobias
1996
AUT
WINTERS Luke
1997
USA
SEYMOUR Jett
1998
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
PHILP Huston
1997
CAN
LUUKKO Max
1994
FIN
NIHTILA Niklas
1996
FIN
YOUNG Joseph
1996
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run