official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NARITA Hideyuki
1993
JPN
1:30.78
12.79
2
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.53
24.92
3
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+1.57
25.24
4
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+1.59
25.40
5
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.60
25.48
6
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+1.80
27.07
7
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+2.22
30.40
8
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+2.45
32.22
9
NOGER Cedric
1992
SUI
+2.48
32.46
10
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.51
32.70
11
SEINO Koyu
1993
JPN
+2.57
33.17
12
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.99
36.50
13
BUSTA Julian
1997
AUT
+3.09
37.30
14
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.18
38.01
15
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+3.19
38.09
16
KIM Hyeontae
1990
KOR
+3.30
38.96
17
AIHARA Shiro
2001
JPN
+3.67
41.90
18
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+3.68
41.98
19
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+4.37
47.45
20
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+4.61
49.35
21
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+4.74
50.38
22
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+4.81
50.94
23
BIRKNER Alexander
1998
USA
+5.23
54.27
24
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
+5.32
54.98
25
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+7.96
75.92
26
SHIMADA Kento
1998
JPN
+8.01
76.32
27
ANDREWS Sam
1996
NZL
+8.79
82.51
28
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+9.48
87.98
29
DOBASHI Gimpei
1996
JPN
+10.02
92.26
30
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+12.30
110.34
31
CHO Bum-Hee
2000
KOR
+12.37
110.90
32
CARLSON Hunter
1998
USA
+12.49
111.85
33
FUKATANI Mahiro
2000
JPN
+13.80
122.24
34
WANG Yu
1994
CHN
+14.89
130.89
35
AKAZAWA Yugo
2000
JPN
+16.86
146.51
36
GIM Kun-Hui
2000
KOR
+16.91
146.91
37
XU Mingfu
1997
CHN
+18.80
161.90
38
XING Yan
2000
CHN
+35.79
296.65
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
YANG Hao
2001
CHN
KIM Byeong-Cheol
2000
KOR
CONG Liang
1997
CHN
ZHOU Dongjun
1989
CHN
KNOWLES Thomas
2000
NZL
WANG Liwei
1999
CHN
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
ZHANG Yangming
1994
CHN
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
RICHARDS Ben
2000
NZL
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
KOYAMA Kei
2000
JPN
ITO Kensuke
1996
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
NISHI Sota
1996
JPN
CASSMAN Oscar
1998
SWE
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
JUNG Minsik
1997
KOR
ZHILIN Alexey
1992
RUS
LEE Han-Hee
1997
KOR
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
HONG Dongkwan
1995
KOR
Did not start 1st run