official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JAGOT Benoit
1991
FRA
1:21.98
18.58
2
MAITRE Thomas
1992
FRA
+0.21
20.42
3
CARRERAS Pol
1990
ESP
+0.26
20.86
4
MAJOR Billy
1996
GBR
+0.46
22.62
4
ESTEVE Axel
1994
AND
+0.46
22.62
6
PERAUDO Ross
1992
AUS
+0.59
23.76
7
GORI Francesco
1997
ITA
+0.85
26.05
8
ALAYRACH Josh
1995
AND
+0.87
26.22
8
MARCHANT Armand
1997
BEL
+0.87
26.22
10
AURARD Corentin
1994
FRA
+1.06
27.89
11
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+1.16
28.77
12
VERBEKE Tom
1997
BEL
+1.33
30.26
13
LELEU Theo
1992
FRA
+1.45
31.31
14
SALERNO Hugo
1995
FRA
+1.49
31.67
15
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
+1.61
32.72
16
BAUDIN Loic
1997
FRA
+1.68
33.33
17
SOLSONA Robert
1995
AND
+1.70
33.51
18
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.72
33.69
19
LEE Han-Hee
1997
KOR
+2.02
36.32
20
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+2.09
36.94
21
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+2.36
39.31
22
PUIG DAVI Arnau
1994
AND
+2.38
39.48
23
MAISTRE Joffrey
1997
FRA
+2.92
44.23
24
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
+3.00
44.93
25
ALAERTS Xan
1992
BEL
+3.54
49.67
26
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+3.66
50.72
27
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
+3.94
53.18
28
PAOLY Thibault
1998
FRA
+6.14
72.51
29
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+6.22
73.21
30
BARALO Elliott
1998
FRA
+6.93
79.44
31
TRACQUI Romeo
1997
FRA
+7.09
80.85
32
PLAISANCE Matis
1998
FRA
+7.96
88.49
33
AMIEZ Steven
1998
FRA
+8.65
94.55
34
CHABOUD Aymeric
1998
FRA
+9.03
97.89
35
GREEFS Sam
1995
BEL
+11.26
117.47
36
MISCHELIN Michael
1998
AUT
+11.63
120.72
37
KAJTNER Lan Leon
1998
SLO
+12.38
127.31
38
JAEGER Lucas
1998
GER
+12.91
131.96
39
RASSAT Paco
1998
FRA
+13.66
138.55
40
VANDERBEKEN Mathieu
1998
BEL
+17.47
172.01
41
VAN DE VELDE Theo
1998
BEL
+22.49
216.10
42
SOMELET Matis
1998
FRA
+23.94
228.84
43
DURE Ruben
1998
BEL
+29.55
278.11
44
GOOD Adrian
1977
NZL
+42.62
392.90
Did not finish 2nd run
DELAUDE Allan
1998
BEL
SEAMAN Michael
1986
GBR
CASTERMANS Max
1998
LUX
BERSEZIO Erik
1998
ITA
BOCK Christophe
1998
LUX
BASTIAENS Jorn
1993
BEL
BERGMANN Johannes
1998
GER
HOEK Matthijs
1997
NED
SCHILDERMANS Steve
1996
BEL
MAES Sam
1998
BEL
HENRY Teddy
1998
FRA
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
LAMON Leo
1996
BEL
KICK Euan
1997
GBR
PRINCIOTTA Alberto
1994
ITA
ORTNER Felix
1996
AUT
VERDU SANCHEZ Joan
1995
AND
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DE LEEUW Maxim
1998
BEL
GOUTT Alexi Valentin
1998
TLS
LEUNIS Theo
1998
BEL
ONGENA Nick
1995
BEL
BARTON Daniel
1998
GBR
AUJAMES Tom
1998
FRA
OSCH Geoffrey
1994
LUX
WILLEMS Armin
1996
NED
ROSSUM VAN Max
1998
NED
TAYLOR Laurie
1996
GBR
URBAN David
1995
SUI
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
EMERY Eliot
1997
FRA
WILLEMS Bjoern
1996
NED
TRILLOU Adrien
1996
FRA
BOULANGER Alexis
1994
FRA
BRUNIER Hugo
1996
FRA
DUKE William
1995
ARG
PONCET Federico
1992
ITA
CHAMPION Leo
1996
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run