official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RODES Istok
1996
CRO
2:00.49
16.21
2
SAUTER Paul
1994
GER
+0.16
17.17
3
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.21
17.46
4
DAHL Juho
1994
FIN
+0.22
17.52
5
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.49
19.14
6
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+0.98
22.07
7
DICK Lukas
1996
GER
+1.10
22.78
8
HEGELE Georg
1996
GER
+1.14
23.02
9
GRUBER Christof
1995
AUT
+1.19
23.32
10
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.25
23.68
11
BREU Raffael
1994
GER
+1.41
24.64
11
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
+1.41
24.64
13
TUMLER Marco
1988
SUI
+1.74
26.61
14
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+1.98
28.04
14
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+1.98
28.04
16
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+2.40
30.55
17
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+2.45
30.85
18
PITTERLE Martin
1995
AUT
+2.57
31.57
19
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+2.58
31.63
20
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
+2.62
31.87
21
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+3.24
35.57
22
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+3.70
38.32
23
RUELAND Simon
1997
AUT
+3.75
38.62
24
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+4.68
44.18
25
SPIEGL Michael
1997
AUT
+4.98
45.97
26
VOEGELI Fabio
1994
SUI
+5.13
46.86
27
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+5.43
48.66
28
BUSTA Julian
1997
AUT
+6.63
55.83
29
REISSNER David
1994
AUT
+8.41
66.46
30
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+9.51
73.04
31
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+9.84
75.01
32
WAHRSTAETTER Andreas
1998
AUT
+10.29
77.70
33
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+10.38
78.24
34
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
+10.53
79.13
35
SCHUSTER Michael
1998
AUT
+10.73
80.33
36
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+12.57
91.32
37
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+12.72
92.22
38
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+14.70
104.05
39
HENNLICH Benjamin
1999
AUT
+20.67
139.73
40
LECHNER Fabian
1999
AUT
+21.36
143.85
Did not finish 2nd run
PILS Mario
1997
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
HUTTEGGER Daniel
1999
AUT
AMORT Christoph
1998
AUT
NIKIC Leon
1999
CRO
PICHLER Nico
1998
AUT
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
KERBER Maximilian
1997
AUT
THAURER Stefan
1999
AUT
AGLASSINGER David
1997
AUT
WECHSELBERGER Mathias
1997
AUT
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
FRITZ Pascal
1997
AUT
KATO Seigo
1998
JPN
ORTNER Felix
1996
AUT
MAES Sam
1998
BEL
OBAUER Gotthard
1996
AUT
MAKELA Eetu
1998
FIN
ZELLER Yannik
1996
GER
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
ERLER Tobias
1995
AUT
SALARICH Joaquim
1994
ESP
TESTA Andrea
1991
ITA
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
STAA VAN Lars
1997
NED
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
HUBERT Thomas
1999
AUT
PFANNHAUSER Stefan
1998
AUT
PEER David
1998
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
LETTNER Heinrich
1998
AUT
KOHLER Matthias
1999
AUT
SAMPL Roland
1997
AUT
WILLEMS Armin
1996
NED
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
RECHBERGER Paul
1997
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
WILLEMS Bjoern
1996
NED
KAINZ Roland
1996
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
ALAERTS Xan
1992
BEL
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
TANNER Luca
1997
AUT
BAKKE Max
1997
NED
BOESCH Marc
1996
SUI
HACKER Pirmin
1996
AUT
GRUBER Christian
1993
GER
HAASER Raphael
1997
AUT
PARK Je-yun
1994
KOR
GRAF Mathias
1996
AUT
NIEMELA Arttu
1994
FIN
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
NORYS Frederik
1996
GER
FALAT Matej
1993
SVK
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
Disqualified 1st run